Alejandro Valverde
Trofeo Pollença - Port D´Andratx 2022 - Challenge Mallorca - Pollença - Andratx 170,1 km - 29/01/2022 - Alejandro Valverde (ESP - Movistar Team) - photo Luis Angel Gomez/SprintCyclingAgency©2022

Repsol, hiszpańska firma zajmująca się przetwórstwem ropy naftowej i gazu ziemnego, ma zostać nowym sponsorem tytularnym Movistar Teamu. Możliwe, że umowa zacznie działać już od przyszłego sezonu, acz główne cele według informacji stacji radiowej Onda Cero wyznaczone są na rok 2024.

Plotki stanowią, że 2023 byłby rokiem przejściowym dla hiszpańskiej drużyny i nie wiadomo nawet czy Repsol wszedłby już jako sponsor tytularny. Według Onda Cero plan zakłada przekształcenie Movistar Teamu na jedną z najlepszych drużyn świata od 2024 roku. Jednym z głównych celów transferowych już dziś ma być Carlos Rodríguez – 21-letni mistrz Hiszpanii jest związany z INEOS Grenadiers do końca 2023 roku.

Już podczas tegorocznego okienka do Movistar Teamu mają przyjść z kolei Fernando Gaviria i Maximiliano Richeze, którzy będą głównymi odpowiedzialnymi w ekipie za walkę w sprinterskich potyczkach. Hiszpańską formację z pewnością czeka solidna przebudowa po tym jak karierę zakończyła jej legenda – Alejandro Valverde.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek

Więc może i taki Orlen wrzuciłby kilka milionów do polskiej grupy 🤔