Wyścigiem Przełajowym o Puchar 2×3 S.A. w Choszcznie rozpoczął się cykl Pucharu Polski – w rywalizacji elity triumfowali Szymon Pomian (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier) i Zuzanna Krzystała (Pho3nix Cycling Team).

Pierwsza runda przełajowego Pucharu Polski została rozegrana w okolicach Plaży Miejskiej w Choszcznie w województwie zachodniopomorskim. Na trasie nie zabrakło sektorów piasku, ale też leśnych podbiegów.

Frekwencja wyścigów elity niestety nie była najlepsza – na starcie zmagań mężczyzn stanęło zaledwie siedmiu zawodników. W zmaganiach zdecydowanie najsilniejszy był aktualny mistrz Polski do lat 23, Szymon Pomian (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier). Razem z kolarzem kartuskiego zespołu, na podium stanęli też: Bartosz Mikler z MLKUS Victoria Accent Team Jarocin oraz Jan Krukowski, drużynowy kolega zwycięzcy.

Podium wśród orlików uzupełnili natomiast Kacper Pecyna (UKS Superior Zator) i Michał Ceglewski (AMG Cybinka Team).

W wyścigu open kobiet wystartowała zaledwie jedna zawodniczka elity, Zuzanna Krzystała (Pho3nix Cycling Team), która zdominowała rywalizację, sięgając po zwycięstwo. Na kolejnych pozycjach na mecie zameldowały się juniorki – Zofia Krystkowiak (UKS Ratusz Maszewo) i Aleksandra Stawiraj (UKS Koźminianka Koźminek). Trzecie miejsce wśród zawodniczek do lat 19 zajęła natomiast Maja Józkowicz z KS Klif Chłapowo.

Na 7. pozycji sklasyfikowana została najlepsza orliczka, Karolina Karpińska (MLKS Baszta Bytów).

Podia pozostałych kategorii:
Żak
1. Mikołaj Bereźnicki (JKK Jeleniogórski Klub Kolarski)
2. Wit Wierzycki (Szczeciński Klub Kolarski)
3. Adam Chyliński (Belta Team Gdańsk)

Żakini
1. Liliana Kozdraś (JKK Jeleniogórski Klub Kolarski)
2. Kaja Machowska (UKS Copernicus Toruń)
3. Ewa Główczyńska

Młodzik
1. Wojciech Cierpicki (KK Sportowiec Piła)
2. Stanisław Stachowicz (KK Sportowiec Piła)
3. Filip Trawnik (UKS Koźminianka Koźminek)

Młodziczka
1. Antonina Kucharska (Belta Team Gdańsk)
2. Natalia Piróg (Pho3nix Cycling Team)
3. Maja Tułacz (UKS Koźminianka Koźminek)

Junior młodszy
1. Aleksander Kasprowicz (ALKS STAL Iglotex-Ocetix Grudziądz)
2. Jan Jackowiak (UKS Copernicus CCC – SMS Toruń)
3. Krzysztof Gdula (Pho3nix Cycling Team)

Juniorka młodsza
1. Anna Gaborska (Szczeciński Klub Kolarski)
2. Hanna Kozdraś (JKK Jeleniogórski Klub Kolarski)
3. Zuzanna Merda (MLKS Baszta Bytów)

Junior
1. Brajan Świder (Pho3nix Cycling Team)
2. Bartosz Wentland (LKS Trasa Zielona Góra)
3. Dawid Lewandowski (LKS POM Strzelce Krajeńskie)

Masters I
1. Maksymilian Bieniasz (Rowerownia Rainbow Team)
2. Jakub Dec (DECTRENER.PL)
3. Janusz Put (Szczepan Bike)

Masters II
1. Bogdan Czarnota (Pho3nix Cycling Team)
2. Andrzej Kaiser (Eurobike Team)
3. Janusz Łodej (Akademia Kolarska Głogów Małopolski)