Foto: Jumbo-Visma

Per Strand Hagenes (Jumbo-Visma Development Team) wygrał młodzieżową wersję wyścigu Paris – Tours. 

178 kilometrów z Bonneval do Tours mieli do przejechania kolarze do lat 23 na trasie jednodniówki we Francji. Pod koniec rywalizacji na zawodników czekało osiem krótkich podjazdów i dziesięć sektorów brukowanych.

W ucieczkę zabrali się: Mathis LE BERRE (Côtes d’Armor-Marie Morin-U), Max WARMERDAM (GSC Blagnac Vélo Sport 31), Simon ROBIN (VC Villefranche Beaujolais), Clément LE BOETEZ (Océane Top 16) i Luca DE MEESTER (EFC-L&R-AGS).

130 kilometrów przed metą dojechali do nich Thomas HUSNI, Anthony BAUDIS (Charvieu-Chavagneux IC), Lilian JOUANJAN (Sojasun espoir-ACNC) oraz Victor BOHAL (Laval Cyclisme 53).

W połowie dystansu uciekająca dziewiątka miała ponad cztery minuty przewagi nad podzielonym peletonem. Na krótkich podjazdach czołówka dzieliła się, a na czele pojawili się już tylko  Anthony BAUDIS (Charvieu-Chavagneux IC), Mathis LE BERRE (Côtes d’Armor-Marie Morin-U) oraz Luca DE MEESTER (EFC-L&R-AGS).

Peleton coraz bardziej się zbliżał, a na 10 kilometrów przed metą na atak zdecydował się Le Berre. Z peletonu natomiast skontrował Per Strand HAGENES (Jumbo-Visma Development), który dogonił Francuza na ostatnim kilometrze i nie dał mu szans na finiszu.

Trzeci był Tomas Kopecky (À Bloc CT).

 

Results powered by FirstCycling.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments