Za nami premierowa edycja gravelowych Mistrzostw Świata organizowanych pod egidą Międzynarodowej Unii Kolarskiej. W kategorii elity medale zdobywali Gianni Vermeersch, Daniel Oss i Mathieu van der Poel wśród panów oraz Pauline Ferrand-Prévot, Sina Frei i Chiara Teocchi w rywalizacji pań.

Region Wenecja Euganejska był gospodarzem pierwszych w historii gravelowych Mistrzostw Świata. W sobotę rywalizowały wszystkie kategorie kobiet, a także mężczyźni począwszy od grupy wiekowej 50-54 wzwyż, zaś w niedzielę pozostałe grupy panów.

Premierowy złoty medal w elicie pań zdobyła Pauline Ferrand-Prévot, dla której to kolejny wielki sukces w karierze. Francuzka ma w swoim dorobku mistrzostwa świata w kolarstwie górskim, szosowym i przełajowym, a teraz dołożyła do tego także krążek z najcenniejszego kruszcu w rywalizacji na szutrach.

Wyniki gravelowych Mistrzostw Świata 2022 w kategorii elity kobiet:

PEŁNE WYNIKI PIERWSZEGO DNIA ZMAGAŃ

Drugi dzień to przede wszystkim zmagania elity mężczyzn, w których przez sporą część dnia oglądaliśmy dwuosobowy odjazd. Jak się okazało to wcześnie zawiązana akcja zadecydowała o mistrzostwie, a to zdobył Gianni Vermeersch. Za plecami Belga po srebro sięgnął Daniel Oss, a finisz o brąz wygrał Mathieu van der Poel.

Wyniki gravelowych Mistrzostw Świata 2022 w kategorii elity mężczyzn:

PEŁNE WYNIKI DRUGIEGO DNIA ZMAGAŃ

Jedyny medal spośród Polaków obecnych na premierowych Mistrzostwach Świata w kolarstwie szutrowym wywalczyła Monika Wrona – było to srebro wśród pań w kategorii 35-39 lat. W grupie 40-44 bardzo blisko krążka była Natalia Pindera, która zajęła 4. miejsce ze stratą ledwie 16 sekund do podium.

Poprzedni artykułTour de Romandie Féminin 2022: Marta Lach z życiowym sukcesem!
Następny artykułParis – Tours 2022: Arnaud Démare triumfuje po raz drugi z rzędu
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.