fot. Klub Kolarski Tarnovia

Za nami pierwszy dzień Mistrzostw Polski w jeździe drużynowej na czas organizowanych przez KTK Kalisz w miejscowości Godziesze Wielkie. W sobotę rywalizowały dwójki, a złote medale w kategorii elity zawisły na szyjach duetów Piotr Maślak i Radosław Frątczak (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne) oraz Agnieszka Skalniak-Sójka i Dominika Włodarczyk (ATOM Deweloper Pościellux.pl Wrocław).

Podsumowanie zacznijmy od najstarszych kategorii wiekowych, a zatem w rywalizacji elity mężczyzn wystąpiło 6 par, a na podium stanęli Piotr Maślak i Radosław Frątczak (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne), Jakub Musialik i Igor Sęk (również KK Tarnovia) oraz Aleksander Krukowski i Radosław Lewandowski (GKS Cartusia Kartuzy). Identyczne podium mieliśmy w kategorii orlików – wszystkie te pary składały się z kolarzy do lat 23.

U pań sytuacja wyglądała nieco inaczej – spośród 8 par tylko 4 rywalizowały o tytuł wśród orliczek. W elicie na podium stanęły kolejno Agnieszka Skalniak-Sójka i Dominika Włodarczyk (ATOM Deweloper Pościellux.pl Wrocław), Natalia Krześlak i Paulina Pastuszek (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń) oraz Patrycja Lorkowska i Dorota Przęzak (również TKK Pacific). Wśród zawodniczek do lat 23 złote medale zawisły na szyjach Krześlak i Pastuszek, a na podium towarzyszyły im Tamara Szalińska i Olga Wankiewicz (ATOM Deweloper Pościellux.pl Wrocław) oraz Oliwia Majewska i Kamila Pastuszek (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń).

Więcej par obejrzeliśmy w kategorii juniorów. Złote medale zawisły na szyjach kolarzy KLTC Konin – Konrada Waliniaka i Kamila Kudlińskiego, których wyższość musieli uznać Filip Gruszczyński i Bartosz Marut (Grupa Kolarska Gliwice) oraz Maciej Banaszak i Antoni Kida (Klub Kolarski Tarnovia).

Wśród juniorek triumfowały zawodniczki mające w swoim dorobku medale z Mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas – Maja Tracka i Zuzanna Chylińska (ALKS Stal Grudziądz Ocetix Iglotex), a wraz z nimi na podium stanęły Anna Długaś i Laura Rybkiewicz (LARK Ziemia Darłowska) oraz Barbara Cywińska i Kinga Marek (Medisept Mayday Team).

W juniorze młodszym obejrzeliśmy w walce aż 26 par, a złote medale zawisły na szyjach gospodarzy – Wiktora Gałdyna i Marcelego Pery (KTK Kalisz). Wśród ich rówieśniczek triumfowały Maria Klamut i Anna Samecka (KS Społem Suus Łódź). Najlepszymi młodzikami byli Natan Kiełbaska i Mikołaj Legieć (UKS Centrum Nowa Ruda), zaś młodziczkami Maria Okrucińska i Natalia Skierkowska (UKS Copernicus Toruń CCC).

PEŁNE WYNIKI RYWALIZACJI DWÓJEK

Poprzedni artykułAzja budzi się – wspominki o Tour of Iran i zapowiedź Tour de Taiwan 2022
Następny artykułJonas Vingegaard i Oscar Onley po 5. etapie CRO Race 2022
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek

Proszę sprawdzić nazwę miejscowości w której odbyły się opisane zawody😅