daniel martinez itzulia 2022_INEOS Grenadiers_Facebook
INEOS Grenadiers / Facebook

Portal Velonews.com donosi, że kolumbijski kolarz Daniel Martinez zastanawia się, w jakiej drużynie kontynuować karierę w 2024 roku. Prowadzi rozmowy z ekipą INEOS Grenadiers, ale twierdzi, że na stole leżą również inne oferty.

Kontrakt Daniela Martineza z brytyjską drużyną kończy się w 2023 roku, ale 26-latek już prowadzi rozmowy w sprawie swojej nieco dalszej przyszłości.

– Spoglądamy na różne opcje. Wciąż pracujemy nad moją przyszłością. Jestem w trakcie rozmów z moim obecnym składem, ale także z innymi drużynami. Jednak teraz chciałbym się skoncentrować na kolejnym sezonie w barwach INEOS

– powiedział Martinez kolumbijskiej gazecie „Semana”.

Dani Martinez dołączył do drużyny kierowanej obecnie przez Roda Ellingwortha na początku 2021 roku, podpisując trzyletni kontrakt. W tym czasie odegrał kluczową rolę w zwycięstwie Egana Bernala w Giro d’Italia 2021, a następnie pomagał Geraintowi Thomasowi walczyć o jak najlepszą lokatę w tegorocznym Tour de France.

W tym sezonie dał się jednak poznać nie tylko jako pomocnik. Wygrał wymagający tygodniowy wyścig Itzulia Basque Country, a ostatnio okazał się najlepszy w toskańskim wyścigu Coppa Sabbatini. W innym włoskim wyścigu jednodniowym – Giro della Toscana – był trzeci. Zanotował także miejsce w „top 10” Tour de Suisse.

Powyższe wyniki z pewnością poprawią jego pozycję negocjacyjną. Według medialnych doniesień pozyskaniem Martineza są zainteresowane jego była drużyna EF Education-Easy Post oraz BORA-hansgrohe.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments