fot. EF Education First-Drapac

Portal VeloNews donosi, że Rigoberto Uran podpisał przedłużenie kontraktu z drużyną EF Education-Easy Post i planuje zakończyć karierę po IO w Paryżu, które odbędą się w 2024 roku.

Wiadomość o tym, że Kolumbijczyk zostanie pod skrzydłami Jonathana Vaughtersa nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, ale według dziennikarzy VeloNews w weekend miały zakończyć się negocjacje pomiędzy obiema stronami. 35-letni właśnie w barwach EF Education-Easy Post zakończy profesjonalną karierę kolarską.

Pierwsza część sezonu była dla Urana nieudana z powodu kontuzji i chorób. Los odwrócił się dla niego podczas hiszpańskiej Vuelty, gdzie wygrał etap i zajął dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Z pewnością zachęciło to ekscentrycznego Kolumbijczyka do dalszego ścigania na zawodowym poziomie.

Jak donoszą amerykańscy dziennikarze, drużyna EF Education-Easy Post prowadziła również rozmowy z Markiem Cavendishem, ale zatrzymanie Urana zniweczyło szanse, aby doskonały brytyjski sprinter dołączył do tej ekipy. Przypomnijmy, że od przyszłego sezonu mocny, południowoamerykański kącik w EF Education Uran będzie mógł stworzyć z Richardem Carapazem, który opuszcza INEOS Grenadiers.

Poprzedni artykułWout van Aert w Jumbo-Visma do końca 2026 roku
Następny artykułAnnemiek van Vleuten może stanąć na starcie sobotniego wyścigu mimo złamania
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments