fot. Deceuninck-Quick Step / Getty Images

Po wielu miesiącach przerwy wielkie ściganie wróci do Argentyny. Organizatorzy Vuelta a San Juan poinformowali, że w przyszłym roku wyścig zostanie wznowiony.

Vuelta a San Juan to wyścig o dość krótkiej tradycji – jego pierwsza edycja została zorganizowana w 2017 roku. Wcześniej w Argentynie odbywał się jednak inny prestiżowy wyścig – Tour de San Luis, w którym rokrocznie o zwycięstwo walczyły największe gwiazdy światowego kolarstwa z Alberto Contadorem, Vincenzo Nibalim czy Nairo Quintaną na czele.

Wyścig wokół argentyńskiej prowincji San Juan również przyciąga znakomitych kolarzy, o czym najlepiej niech świadczy fakt, że ostatnia rozegrana edycja zakończyła się zwycięstwem Remco Evenepoela, a drugie miejsce zajął Filippo Ganna.

Niestety z powodu koronawirusa poprzednie dwie edycje nie mogły się odbyć. To w połączeniu z odwołaniem Tour Down Under 2021 i 2022 oznaczało, że kolarze, którzy chcieli zainaugurować ściganie w styczniu, musieli wybrać hiszpańskie klasyki. Teraz sytuacja powoli wraca do normy. Zapowiedzi dotyczące powrotu australijskiej etapówki pojawiają się już od dawna. Teraz informacja o powrocie do kalendarza znalazła się na mediach społecznościowych Vuelta a San Juan.

Tak, to oficjalne!

Vuelta a San Juan ma już swój potwierdzony termin

Zawody odbędą się w ramach kategorii UCI Pro Series w dniach 22-29 stycznia

Rozpoczynamy końcowe odliczanie!

– czytamy na oficjalnej stronie wyścigu, który zainauguruje przyszłoroczne ściganie w ramach Pro Series.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments