fot. UEC

Ścigająca się dotąd w barwach Team DSM Liane Lippert od przyszłego sezonu wzmocni szeregi Movistaru. Pozyskanie wszechstronnej Niemki jest elementem budowy silnej drużyny na przyszłość, w której nie będą oni mogli już liczyć na niezawodną Annemiek van Vleuten.

24-letnia Niemka związana była z Team DSM (wcześniej Sunwebem) od początku swojej zawodowej kariery, czyli 2017 roku. Dla holenderskiej drużyny jest to kolejny duży cios po tym, jak swój kontrakt przedwcześnie zdecydowała się rozwiązać jej największa gwiazda – Lorena Wiebes.

Cieszymy się, że możemy oficjalnie potwierdzić podpisanie kontraktu z Liane. Chcemy kontynuować budowanie silnej drużyny z myślą o przyszłości, a ona ma stać się jedną z jej liderek, kiedy pełna sukcesów kariera Annemiek [van Vleuten] dobiegnie końca,

– w oświadczeniu wydanym przez Movistar powiedział menedżer drużyny, Sebastián Unzué.

Oczekiwania włodarzy hiszpańskiej ekipy nie są przesadzone. W ciągu minionych kilku sezonów Lippert dała się poznać jako wszechstronna zawodniczka, zdolna rywalizować o wysokie miejsca w zróżnicowanym terenie. Niemka ma na swoim koncie pięć zawodowych zwycięstw, spośród których za największe uznać trzeba Cadel Evans Great Ocean Road Race (2020) i klasyfikację generalną Lotto Belgium Tour (2018).

Jestem naprawdę podekscytowana, że dołączę do drużyny na kolejne trzy lata. Wydaje mi się, że to dla mnie świetne środowisko, a ich sposób pracy z zawodnikami powinien mi bardzo pomóc. Bardzo się cieszę, że drużyna chce mnie wesprzeć w nabraniu większej siły fizycznej i wzniesieniu się w przyszłości na wyższy poziom,

– powiedziała Liane Lippert.

Program Lippert na resztę sezonu 2022 nie jest znany.

Poprzedni artykułNowości z rynku transferowego – mniejsze ruchy na szczeblu World Tour i jego zapleczu
Następny artykułDni próby – zapowiedź 14. etapu Vuelta a España 2022
Z wykształcenia geograf i klimatolog. Przed dołączeniem do zespołu naszosie.pl związana była z CyclingQuotes, gdzie nabawiła się duńskiego akcentu. Kocha Pink Floydów, szare skandynawskie poranki i swoje boksery. Na Twitterze jest znacznie zabawniejsza. Ulubione wyścigi: Ronde van Vlaanderen i Giro d’Italia.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments