Charlotte Kool (Team DSM) wygrała trzeci etap holenderskiego wyścigu. Lorena Wiebes (Team DSM), która rozprowadziła swoją koleżankę utrzymała prowadzenie w wyścigu.

Trzeci etap Simac Ladies Tour rozgrywany był na rundach wokół miejscowości Gennep i liczył 139 kilometrów. Na trasie usytuowano dwie górskie i dwie lotne premie.

Mimo ataków cały peleton dojechał do pierwszej dzisiaj górskiej premii, którą wygrała…Lorena Wiebes (Team DSM). Dopiero tuż po podjeździe utworzyła się ucieczka w składzie: Sophie Wright (UAE Team ADQ), Justine Ghekiere (Plantur-Pura), Eline van Rooijen (AG Insurance – NXTG Team) i Daniek Hengeveld (GT Krush Tunap Pro Cycling).

Trzy sekundy na premii bonusowej wywalczyła van Rooijen. Niestety dla uciekinierek peleton przyspieszył i dogonił je już na 60 kilometrów przed metą. 15 kilometrów dalej na samotną akcję zdecydowała się Marissa Baks (GT Krush Tunap Pro Cycling).

Holenderka jednak nie jechała zbyt długo przed dużą grupą. Na Mookerheide (2.1km długości; średnie nachylenie 3.3%) pierwsza zameldowała się Maëlle Grossetête (FDJ – SUEZ – Futuroscope) i zrównała się w tej klasyfikacji z liderką wyścigu, którą była wspomniana Wiebes.

Trzy sekundy na bonusowej premii wywalczyła Karlijn Swinkels (Jumbo – Visma). Peleton cały czas jechał naciągnięty, ponieważ co chwilę mieliśmy próby ataków. Jednak o zwycięstwie także na tym etapie zdecydował finiszowy sprint.

Najszybsza okazała się Charlotte Kool (Team DSM), którą fenomenalnie rozprowadziła liderka wyścigu i jej koleżanka z ekipy Lorena Wiebes. Trzecie miejsce wywalczyła Georgia Baker (Team BikeExchange – Jayco).

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułTour of Britain 2022: Kwiatkowski w składzie INEOS Grenadiers. Ostatni wyścig Porte’a
Następny artykułTour of Bulgaria 2022: Szymon Rekita „na solo”, na podium Maciej Paterski i Jakub Kaczmarek!