fot. BORA-hansgrohe

Niemiecki World Team BORA – hansgrohe także inwestuje w młodzież. Formacja ta od lat posiadająca swoją ekipę dla juniorów w postaci Auto Eder teraz postawi także na szkolenie na poziomie orlików. Współpracę z zespołem Ralpha Denka podpisały niemiecki Team Lotto Kern-Haus oraz austriacki Tirol KTM Cycling Team.

Dzięki tej współpracy BORA-hansgrohe dąży do wypełnienia luki między własnym zespołem juniorskim Auto Eder a zespołem World Tour. Dzięki temu młode talenty z Niemiec i Austrii będą miały okazję najpierw zdobyć nieco doświadczenia na poziomie zawododwym, zanim dołączą do głównej, worldtourowej formacji.

Przede wszystkim chciałbym powiedzieć, że z Cianem i Luisem-Joe pomyślnie pokazaliśmy, że można trafić bezpośrednio ekipy juniorskiej do World Touru. Obaj jeżdżą w bardzo dobrym sezonie i zdecydowanie możemy nazwać ten eksperyment sukcesem. Musimy jednak zdać sobie sprawę, że nie każdy młody kolarz będzie gotowy na ten krok z różnych powodów, na przykład niektórzy zawodnicy muszą jeszcze ukończyć szkołę. Ponieważ nie mamy własnego zespołu do lat 23, pojawiła się luka w naszym systemie, którą możemy teraz zamknąć dzięki partnerstwu z Team Lotto Kern-Haus oraz Tirol KTM Cycling Team. W przyszłości zawodnicy z naszego zespołu juniorskiego mogą zaliczyć przystanek, że tak powiem, w jednym z tych dwóch zespołów. Oba mają bardzo mocny, a także międzynarodowy program wyścigowy, a także profesjonalną strukturę. Będziemy również wspierać ich naszymi trenerami czy know-how. Myślę, że dzięki tej współpracy stworzymy sytuację, w której wszyscy wygrywają. Kolarze będą mieli więcej czasu na rozwój, nasi dwaj partnerzy otrzymają bardzo dobrych i zmotywowanych kolarzy, a my skorzystamy z profesjonalnych struktur U23, których nie mielibyśmy w innym przypadku

— obszernie wypowiedział się na temat tego ruchu Ralph Denk, menadżer BORA-hansgrohe.

Dużym pytaniem pozostaje tylko to czy któraś z tych ekip zostanie oficjalnie zgłoszona do UCI jako development głównej drużyny. To umożliwiałoby m.in. wypożyczanie sobie wzajemnie kolarzy na wyścigi, acz obecne przepisy pozwalają by każda formacja miała tylko jedną młodzieżówkę.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments