fot. Getty Sport

Podjazd Les Praeres w Asturii spowodował kolejne zmiany w klasyfikacji generalnej. Oto, jak wygląda czołówka wyścigu po pierwszym tygodniu zmagań w wyścigu Vuelta a España 2022. 

Na prowadzeniu umocnił się Remco Evenepoel, który na krótkim, ale bardzo stromym Les Praeres okazał się najmocniejszy w grupie faworytów. Drugi Enric Mas traci teraz do niego minutę i 12 sekund.

Podium zamyka Primož Roglič, ale nie był to udany dzień dla Słoweńca. Powiększyła się jego strata czasowa zarówno do Masa, jak i do Evenepoela, która wynosi teraz minutę i 53 sekundy. Ponadto stracił znakomitego pomocnika Seppa Kussa, a kraksę na jednym ze zjazdów miał Chris Harper.

Z powodu kraksy z pierwszej dziesiątki wypadł kolarz INEOS Grenadiers Tao Geoghegan Hart, co oznacza, że teraz najwyżej sklasyfikowanym kolarzem tego zespołu jest czwarty Carlos Rodriguez (+2:33). Trzy sekundy za nim plasuje się 19-letni Juan Ayuso, który ma za sobą kolejny bardzo obiecujący występ.

Teraz na szóstej, siódmej i ósmej pozycji znajdują się kolarze, którzy awansowali po niedzielnym etapie. Szósty jest Simon Yates (+3:08), siódmy João Almeida (+4:32), a ósmy Miguel Ángel López (+5:03), który na dziewiątym etapie podskoczył aż o pięć pozycji.

Dziewiąty jest zwycięzca tegorocznej edycji Giro d’Italia Jai Hindley (+5:36), a do pierwszej dziesiątki wskoczył Pavel Sivakov (+5:39).

Jutro kolarze będą cieszyli się drugim dniem odpoczynku w Alicante, na Costa Blanca. We wtorek z pobliskiego Elche słynącego z wielu palm znajdujących się w mieście, wystartują do dziesiątego odcinka.

Pierwsza dziesiątka klasyfikacji generalnej po dziewięciu etapach:

Poprzedni artykułTour of Bulgaria 2022: Tobias Nolde wygrywa, Patryk Stosz piąty
Następny artykułWout van Aert: „Fajnie, że przed kilkoma ważnymi tygodniami forma powoli wraca”
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments