fot. Dariusz Krzywański

Zwycięstwem Karoliny Kumięgi (Valcar – Travel & Service) zakończył się drugi etap Premondiale Giro Toscana Int. Femminile. Drugą pozycję zajęła Agnieszka Skalniak-Sójka (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław), a na czwartym miejscu finiszowała inna zawodniczka polskiej ekipy – Dominika Włodarczyk.

Drugi etap włoskiego wyścigu Premondiale Giro Toscana Int. Femminile rozpoczynał się i kończył w Segromigno in Piano. Trasa składała się z czterech, 21-kilometrowych rund, poprowadzonych po płaskim terenie, oraz piątego okrążenia, w skład którego wchodził podjazd pod Valgiano (5,7 km; 4,2%). Jego szczyt był oddalony od mety o zaledwie 7 kilometrów.

fot. procyclingstats.com

Do etapu w koszulce liderki przystąpiła Martina Fidanza (Ceratizit-WNT Pro Cycling), która triumfowała na wczorajszym odcinku. Drugie miejsce w „generalce”, ze stratą pięciu sekund, zajmowała Agnieszka Skalniak-Sójka z ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław.

Mimo licznych prób odjazdu, wszystkie ataki były szybko kasowane przez peleton. Po kilkudziesięciu kilometrach etapu, od głównej grupy próbowały odłączyć się Beatrice Pozzobon (Team Mendelspeck), Audrey De Keermaeker (Lviv Cycling Team Women) i Ziortza Isasi (Eneicat – RBH Global), lecz ich akcja również została zlikwidowana.

Następnie odjazd uformowały: Kaja Rysz (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław), Valentina Scandolara (Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano) i Danielle Shorosbree (CAMS – Basso), ale również zostały one doścignięte przez peleton. Na decydujące okrążenie wjechała cała grupa, a na lotnej premii punktowały: Dorota Przęzak (TKK Pacific Toruń Nestle Fitness Cycling Team), Martina Fidanza (Ceratizit-WNT Pro Cycling) oraz Karolina Kumięga (Valcar – Travel & Service).

Na podjeździe pod Valgiano doszło do sporej selekcji, po której na czele wykrystalizowała się kilkuosobowa grupa. Najszybsza była z niej Karolina Kumięga, która na kresce pokonała Agnieszkę Skalniak-Sójkę i Rasę Leleivyte z Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano. Na czwartej pozycji linię mety przecięła inna z zawodniczek ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław – Dominika Włodarczyk – która utrzymała prowadzenie w klasyfikacji młodzieżowej. W czołowej dziesiątce, odpowiednio na szóstym i siódmym miejscu, uplasowały się też Aurela Nerlo (Massi Tactic Women’s Team) i Katarzyna Wilkos (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław).

Nową-starą liderką wyścigu została Agnieszka Skalniak-Sójka – Polka, oprócz dzisiejszego drugiego miejsca, zwyciężyła w prologu i zajęła trzecią pozycję na pierwszym etapie.

Wyniki 2. etapu 27. Premondiale Giro Toscana Int. Femminile – Memorial Michela Fanini:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułClassic Lorient Agglomération 2022: Mavi García atakowała do skutku i wygrała
Następny artykułTour de l’Avenir 2022: Uijtdebroeks ponownie bezkonkurencyjny!
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments