PhotoNews

Ósme zwycięstwo w sezonie odniósł młodziutki sprinter drużyny Lotto-Soudal Arnaud De Lie. 20-latek był najszybszy w masowym sprincie, który rozstrzygnął o losach wyścigu Schaal Sels Merksem-Johan Museeuw Classic. 

Tegoroczna, 95. edycja wyścigu Schaal Sels Merksem-Johan Museeuw Classic (kat. 1.1) liczyła 114,7 km. Kolarze ścigali się na rundach wokół Merksem w Antwerpii. Trasa była płaska jak stół.

Zaraz po starcie ucieczkę dnia stworzyło trzech kolarzy, ale jednocześnie stery w peletonie objęła drużyna Lotto-Soudal, której bardzo zależało na zwycięstwie w tym wyścigiem. Praca tej drużyny sprawiła, że przewaga harcowników nigdy nie była większa niż minuta. Zgodnie z oczekiwaniami, ucieczka została skasowana w końcówce i o wszystkim zdecydował finisz dużej grupy.

Arnaud De Lie dysponował znakomitym rozprowadzeniem w osobach Victora Campenaertsa, Rogera Kluge, Rudiego Seliga oraz Michaela Schwarzmanna. Pozostało mu tylko wykończyć pracę kolegów:

– Cała drużyna wykonała dzisiaj wielką pracę. Trzymaliśmy ucieczkę na krótkiej smyczy. Później Victor Campenaerts dał potężną, trzykilometrową zmianę. Później na czele pojawiła się nasza niemiecka lokomotywa [Roger Kluge]. Ja musiałem tylko finiszować przez 150 metrów

– mówił po zakończeniu wyścigu 20-letni sprinter.

Wyniki wyścigu Schaal Sels Merksem-Johan Museeuw Classic 2022:

Results powered by FirstCycling.com

 

Poprzedni artykułAlejandro Valverde po etapie Vuelty do Bredy: „Zanim wypowiem się o trasie wolę wziąć prysznic”
Następny artykułVuelta a España 2022: Sam Bennett i Edoardo Affini podsumowują 3. etap
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments