Cor Vos / Jumbo-Visma

Tegoroczny Tour of Denmark od pierwszego dnia był udany dla drużyny Jumbo-Visma, ale za sprawą triumfu Christophe’a Laporte’a na ostatnim odcinku, holenderski skład odniósł łącznie trzy etapowe zwycięstwa i wygrał klasyfikację generalną wyścigu.

Drużyna INEOS Grenadiers rzadko wypuszcza klasyfikację generalną tego rodzaju etapówek z rąk, ale w ostatnich tygodniach bardzo trudno jest znaleźć odpowiedź na to, co wyczyniają na europejskich szosach kolarze Jumbo-Visma. Jadący w koszulce lidera Magnus Sheffield (INEOS Grenadiers) stanął na starcie ostatniego odcinka Tour of Denmark z takim samym czasem jak Christophe Laporte (Jumbo-Visma), ale to 29-letni Francuz upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu, wyprzedzając Amerykanina w generalce za sprawą zwycięstwa w Velje.

To był dla nas świetny dzień. Olavowi udało się znaleźć w odjeździe, co było dla nas idealną sytuacją. Po doścignięciu ucieczki zespół wyprowadził mnie na dobrą pozycję, spisali się fantastycznie. Finisz poprzedzał stromy podjazd, jednak byłem przekonany, że jestem w stanie to wygrać. Mam chwilę, żeby się tym nacieszyć, ale już jutro czeka nas kolejna walka w Hamburgu,

– powiedział po zakończeniu 32. edycji Tour of Denmark Christophe Laporte (Jumbo-Visma).

Wspomniany Olav Kooij wygrał dwa z dedykowanych sprinterom odcinków tegorocznego PostNord Danmark Rundt. Decyzję młodziutkiego Holendra o tym, by ostatniego dnia rywalizacji znaleźć się od odjeździe, tym samym odciążając pozostałych zawodników swojej drużyny, chwalił również dyrektor sportowy Jumbo Visma – Marc Reef.

Co za fantastyczny sposób na zwieńczenie tego tygodnia. Umieszczenie Olava w ucieczce było genialnym posunięciem. Pozwoliło reszcie składu odpoczywać przez większość dnia. Inne drużyny zmuszony były kontrolować wydarzenia na trasie, podczas gdy my nie robiliśmy zbyt wiele aż do ostatniego podjazdu. Christophe był na dobrej pozycji, zdołał odpowiedzieć na wszystkie ataki i okazał się najszybszy w sprincie. On i drużyna byli dziś bardzo silni,

– podsumował Marc Reef.

Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Tour of Denmark było trzecim tego rodzaju sukcesem w karierze 29-letniego Francuza. Za jego plecami uplasowali się Magnus Sheffield (INEOS Grenadiers) i będący najlepszym z Duńczyków Mattias Skjelmose Jensen (Trek-Segafredo), tracąc do Laporte’a odpowiednio 4 i 9 sekund.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments