fot. Arkea-Samsic

Ależ informacja ze strony Międzynarodowej Unii Kolarskiej! Nairo Quintana został przyłapany na stosowaniu niedozwolonych substancji podczas Tour de France 2022, a jego wszystkie wyniki z tego wyścigu, który ukończył na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej, zostały skreślone.

Wczoraj wieczorem Team Arkéa Samsic odnowiła o kolejne 3 lata swoją umowę z Nairo Quintaną, dziś jak grom z jasnego nieba huknął komunikat na temat tego, że 31-letni Kolumbijczyk został przyłapany na stosowaniu niedozwolonych substancji. Analizy dwóch wysuszonych próbek krwi dostarczonych przez zawodnika 8 i 13 lipca podczas Tour de France 2022 wykazały obecność tramadolu i jego dwóch głównych metabolitów.

Tym samym UCI poinformowało, że kolumbijski kolarz Nairo Alexander Quintana Rojas został ukarany za naruszenie zakazu używania tramadolu podczas zawodów, określonego w Przepisach Medycznych UCI w celu ochrony bezpieczeństwa i zdrowia kolarzy w świetle skutków ubocznych tej substancji.

Zgodnie z przepisami medycznymi UCI zawodnik zostaje zdyskwalifikowany z Tour de France 2022. Od tej decyzji przysługuje odwołanie do Sportowego Sądu Arbitrażowego (CAS) w ciągu najbliższych 10 dni.

Naruszenie zakazu używania tramadolu podczas zawodów jest wykroczeniem według Przepisów Medycznych UCI. Nie stanowią jednak rażącego naruszenia przepisów antydopingowych. Ponieważ jest to pierwsze wykroczenie, Nairo Alexander Quintana Rojas nie otrzyma czasowej kary wykluczenia z zawodowego peletonu i dlatego będzie mógł dalej brać udział w zawodach. Już za 2 dni zobaczymy go na starcie La Vuelta ciclista a España.

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz

Zastanawiam się, jak wyglądałby sport, gdyby nie było żadnych zakazów stosowania tak zwanego „dopingu”. Jaki wplyw miałoby to na rozwój tych środków, na samych zawodników – ich wyniki w sporcie oraz na ich zdrowie … 🤔 Co o tym myślicie?

kibic
kibic

Grzegorz: dla kibiców na pewno większe emocje, walka, ataki, zmiany sytuacji, słowem rewelacja ! dla innych – no cóż, nikt nie zmusza do ścigania. w kopalni jest nawet niebezpieczniej.