fot. Quick-Step Alpha Vinyl Team

Remco Evenepoel zakończył jedenastodniowy blok treningowy poprzedzający wyścig Vuelta a España. Kolarz drużyny Quick-Step Alpha Vinyl trenował wspólnie z Mathieu van der Poelem oraz Gregiem van Avermaetem.  

Evenepoel przejechał w trakcie jedenastu dni 1400 kilometrów. Treningi odbywały się w okolicach Alicante, czyli na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii. Belg wraz z Holendrem spali w hotelu Syncrosfera, który prowadzi były zawodowy kolarz Alexander Kolobnev. Można tam imitować warunki, jakie panują na dużej wysokości nad poziomem morza. Po wyścigu Clásica San Sebastian, który wygrał po raz drugi w karierze mówił, że takie rozwiązanie pozwala spać jak na wysokości, a trenować niżej, z większą intensywnością. Jego zdaniem jest to najlepszy sposób na przygotowanie się do Vuelty.

Remco Evenepoel wygrał tegoroczny monument Liège-Bastogne-Liège, którym zakończył kampanię wiosennych klasyków. Okres, w którym odbywał się Tour de France spędził w Livigno, we włoskich Alpach. Baskijki klasyk potwierdził, że treningi tam odbyte przyniosły zamierzone efekty. Po jego zakończeniu Belg skierował się do Alicante, by rozpocząć blok treningowy przed Vueltą. Teraz udał się do domu, by spędzić kilka dni z najbliższymi i po niedzieli przemieści się do Utrechtu, skąd wystartuje tegoroczna Wyścig dookoła Hiszpanii.

– Teraz będę miał kilka dni w domu, gdzie będę mógł się trochę zrelaksować. Mam nadzieję, że zrobimy jakiegoś grilla albo coś takiego. Trochę również po trenuję, np. za motocyklem. Powiedzmy, że moje nogi nie będą zbyt świeże, ale głowa na pewno tak

– mówił po zgrupowaniu w Alicante Remco Evenepoel.

W trakcie treningów w Hiszpanii Evenepoel dokonał rekonesansu trasy dziesiątego etapu jazdy indywidualnej na czas, który będzie prowadził z Elche do Alicante. Jego dystans wynosi 30 kilometrów, więc później postanowił jeszcze „dokręcić” około 100 kilometrów.

Pewnego dnia towarzyszył mu także Greg van Avermaet. Pokonał z nim mocno pagórkowatą trasę, na której wykonywał intensywne interwały. Wspólnie zrobili 126 kilometrów.

Innym razem Evenepoel trenował z Mathieu van der Poelem. Obaj panowie spędzili wspólnie dwa dni, pokonując ponad 7 tys. metrów przewyższenia. Kolarzowi Quick-Stepu towarzyszył masażysta zespołu.

Dla Evenepoela będzie to debiut w hiszpańskim wielkim tourze i jednocześnie drugi start w wyścigu trzytygodniowym w karierze. W ubiegłym roku stanął na starcie Giro d’Italia, ale nie ukończył wyścigu z powodu kontuzji nabytej w wyniku kraksy.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
ines
ines

Przecież to nie jest kolarz na Vueltę ani na Giro