fot. Voster ATS Team

Szymon Rekita (Voster ATS Team) wygrał klasyfikację generalną rumuńskiego Tour of Szeklerland. Ostatni etap padł łupem Nicolasa Dalla Valle (Giotti Victoria – Savini Due).

Piąty, finałowy etap Tour of Szeklerland rozpoczął się w Odorheiu Secuiesc, a zakończył 150 kilometrów dalej – na lekko pofałdowanej rundzie w Miercurea Ciuc, którą peleton pokonywał pięciokrotnie. Organizatorzy ulokowali na trasie kilka podjazdów – dwa z nich zostały oznaczone jako premia górska.

W wyścigu brała udział ekipa Voster ATS Team, w składzie której znaleźli się: Damian Papierski, Filip Prokopyszyn, Krzysztof Parma, Maciej Paterski, Mateusz Kostański i Szymon Rekita. Ostatni z zawodników polskiej formacji przystąpił do dzisiejszego etapu jako lider klasyfikacji generalnej, mając 2 sekundy przewagi nad Emilem Dimą (Giotti Victoria – Savini Due).

Premia lotna ulokowana po niespełna 5 kilometrach rywalizacji zwiastowała emocje od samego startu. Początek znakomicie rozegrali kolarze Voster ATS Team – Szymon Rekita zameldował się jako pierwszy na lotnym finiszu, powiększając swoją przewagę w klasyfikacji generalnej nad Emilem Dimą do pięciu sekund.

Ze względu na wysokie tempo i kraksy, wielu zawodników pożegnało się z grupą już w pierwszej części zmagań. Po licznych atakach, na czele uformowała się czteroosobowa ucieczka, w której znaleźli się: Jose Manuel Gutierrez (Team Novak), Bart Buijk (Global Cycling Team) i Martin Papanov (Reprezentacja Bułgarii).

Kolarze wypracowali sobie kilkuminutową przewagę nad peletonem, w którym tempo dyktowali zawodnicy Voster ATS Team. W dalszej części etapu, do pogoni włączyły się geż inne zespoły, dzięki czemu różnica dzieląca ucieczkę i peleton znacznie się zmniejszyła.

Na rundy w Miercurea Ciuc, przed peletonem wjechało już tylko dwóch zawodników –Jose Manuel Gutierrez i Martin Papanov – lecz niedługo później zostali oni doścignięci.

W końcówce wielu zawodników starało się oderwać się od peletonu. Po zwycięstwo sięgnął Nicolas Dalla Valle (Giotti Victoria – Savini Due), finiszujący przed Davide Bauce (Galina Ecotek – Lucchini Colosio) i Adamem Kristofem Karlem (Epronex-Hungary CT).

Klasyfikację generalną wyścigu wygrał Szymon Rekita z Voster ATS Team. Kolejne miejsca zajęli Emil Dima oraz Maciej Paterski.

Wyniki piątego etapu Tour of Szeklerland 2022:

Results powered by FirstCycling.com

 

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
brawo
brawo

Brawo! Walczymy o każde zwycięstwo