fot. Vuelta a Andalucia

Do World Touru trafi kolejna dwójka utalentowanych Belgów. Szybki Arne Marit i świetnie jeżdżący na czas oraz potrafiący zabrać się w odpowiedni odjazd Rune Herregodts zamienią Sport Vlaanderen – Baloise na Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux. Z kolei w Alpecin-Deceuninck postawiono na przedłużenia – na dłużej w tym zespole zostają Xandro Meurisse i Gianni Vermeersch.

2-letnie kontrakty podpisały dwa nowe nabytki Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux. 23-letni Arne Marit to sprinter, który w swojej karierze wygrywał takie wyścigi jak
Grand Prix du Morbihan czy Grand Prix Criquielion. Polscy kibice mogą pamiętać Belga z wygranej etapowej podczas Tour Bitwa Warszawska 1920. Arne zgarnąłby u nas 2 odcinki, ale… spóźnił się na start prologu i mimo najlepszego czasu został sklasyfikowany na odległej pozycji.

Bardzo ciekawym kolarzem jest z kolei 24-letni Rune Herregodts. 4. zawodnik mistrzostw Belgii w jeździe indywidualnej na czas rozwija się w stronę młodszego odpowiednika Victora Campenaertsa. Potrafi świetnie powalczyć samotnie na kozie, ale nie straszne mu są także odjazdy i walka ramię w ramię z rywalami. To w ten sposób wygrywał m.in. Ronde van Drenthe 2021 czy w tym sezonie etapy Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol i Sazka Tour.

Aż 3-letnie kontrakty w Alpecin-Deceuninck otrzymali za to Xandro Meurisse i Gianni Vermeersch. Obaj kolarze urodzili się w 1992 roku, a w obecnym zespole pełnią raczej role pomocników, choć sami też potrafią wygrywać. W dorobku tego pierwszego znajdziemy m.in. klasyfikację generalną Vuelta Ciclista a la Región de Murcia, drugi z wymienionych zaś triumfował w Antwerp Port Epic czy KOGA Slag om Norg, a przed rokiem był 7. w Ronde van Vlaanderen.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments