fot. Mazovia Team

Pierwszy etap Tour of Szeklerland padł łupem Nicolasa Dalla Valle z Giotti Vitoria – Savini Due. Na trzeciej pozycji finiszował Filip Prokopyszyn z Voster ATS Team.

Tegoroczna wyścigu Tour of Szeklerland rozpoczęła się nie w Rumunii, a na Węgrzech. Pierwszego dnia zmagań zawodnicy rywalizowali na krótkim odcinku w Debreczynie – peleton ścigał się na 13-kilometrowej rundzie, którą pokonywał siedmiokrotnie.

Na starcie wyścigu stanęła ekipa Voster ATS Team, w składzie: Krzysztof Parma, Szymon Rekita, Maciej Paterski, Damian Papierski, Mateusz Kostański i Filip Prokopyszyn.

Rywalizacja na dynamicznym etapie obfitowała w liczne ataki, jednak wszystkie akcje były szybko likwidowane przez peleton, w którym tempo nadawała głównie ekipa Epronex-Hungary CT. Z głównej grupy atakowali między innymi Roy Duijvensteijn (Global Cycling Team), który wygrał jedną z lotnych premii, Adam Papai (MKB Bank Cycling Team), doświadczony Adam Hansen (WSA KTM Graz p/b Leomo) czy mistrz Rumunii – Emil Dima (Giotti Victoria – Savini Due).

Aktywnie jechał też Szymon Rekita (Voster ATS Team). Dwukrotny medalista tegorocznych Mistrzostw Polski wielokrotnie był widoczny z przodu, a na ostatnich rundach znalazł się w dwuosobowym odjeździe z Bryanem Olivo (Cycling Team Friuli ASD). Ucieczka została jednak doścignięta w końcówce finałowego okrążenia.

Na ostatnim kilometrze na czele peletonu pojawił się trzyosobowy pociąg Voster ATS Team – Damian Papierski, Maciej Paterski i Filip Prokopyszyn. Polscy zawodnicy jako pierwszy weszli w ostatni zakręt.

W finiszu najlepiej poradził sobie Nicolas Dalla Valle (Giotti Victoria – Savini Due), który finiszował przed Danielem Skerlem (Cycling Team Friuli ASD) i Filipem Prokopyszynem. Szóste miejsce zajął Maciej Paterski.

Wyniki pierwszego etapu Tour of Szeklerland 2022:

Results powered by FirstCycling.com

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments