fot. Simon Clarke/Twitter

Simon Clarke na dłużej pozostaje w Israel-Premier Tech, Florian Stork prolongował swoją umowę z Team DSM, Nicola Conci trafi z ekipy development do głównej formacji Alpecin-Deceuninck, Tom Paquot i Laurenz Rex zasilą Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux, a mistrz Europy do lat 23 Felix Engelhardt przejdzie do Team BikeExchange – Jayco.

Opiszmy zatem nieco każdy z tych ruchów transferowych. Na pierwszy ogień trafi Simon Clarke – 36-letni Australijczyk, który reprezentuje Israel-Premier Tech od początku tego roku. Weteran szos i regularnie meldujący się wysoko zawodnik odniósł w tym sezonie największy sukces swojego życia – wygrał etap Tour de France. W swoim dorobku Simon ma także m.in. 2 odcinki Vuelta a España czy zwycięstwo w Royal Bernard Drome Classic.

W zupełnie innym momencie kariery jest dwójka 22-latków z Bingoal Pauwels Sauces WB. Tom Paquot i Laurenz Rex, bo o nich mowa, podpisali 2-letnie kontrakty z Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux. Obaj Belgowie czekają na swoje pierwsze zwycięstwo zawodowe.

W jeszcze innej sytuacji ze swoją karierą jest 25-letni Nicola Conci. Włoch przez lata miał stabilne zatrudnienie w Trek – Segafredo, które na początku tego roku zamienił na kontrakt w Gazprom-Rusvelo. Rosyjska ekipa została zablokowana przez UCI, a Nicola na pewien okres stał się bezrobotny. Pomocną dłoń podano mu w połowie czerwca w Alpecin-Deceuninck Development Team, z którego trafi teraz do głównej formacji, gdzie podpisał roczną umowę.

Spokojniejsza droga prowadzi przez karierę Floriana Storka. Niemiec ma 25 lat i przez prawie całą swoją przygodę z dorosłym kolarstwem spędził w barwach Team DSM (dawniej Sunweb). W latach 2017-19 reprezentował ich młodzieżówkę, następnie trafił do World Touru. Teraz Florian odnowił swoją umowę z holenderską ekipą na kolejny rok.

Debiut na najwyższym szczeblu czeka z kolei na Felixa Engelhardta. 21-letni Niemiec to aktualny mistrz Europy do lat 23 w wyścigu ze startu wspólnego. Zawodnik Tirol KTM Cycling Team był także m.in. 6. w klasyfikacji generalnej tegorocznego Giro d’Italia Giovanni czy 10. w zeszłorocznym Trofeo Matteotti. Teraz na Felixa czeka 2-letni kontrakt w Team BikeExchange – Jayco.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments