fot. TotalEnergies

Drugi kolarz tegorocznego Mediolan-San Remo zostaje na dłużej w TotalEnergies. Anthony Turgis podpisał 3-letnią umowę ze swoim dotychczasowym pracodawcą.

Regularnie dobry, acz niepokojąco rzadko zwycięski – tak można by w telegraficznym skrócie opisać osobę 28-letniego Francuza. Anthony Turgis ma w swoim dorobku ledwie 6 wygranych, w dodatku wszystkie w imprezach nieco niższych kategorii, ale jednocześnie zapracował przez ostatnie lata na miano faworyta największych wyścigów świata.

Wszystko za sprawą tego, że był m.in. drugi w Dwars door Vlaanderen w 2019 roku. Od tamtej pory regularnie melduje się wysoko w całej masie klasyków, w tym nawet w monumentach – zajmował 2. i 10. miejsca w Mediolan-San Remo, był 4. i 8. rok po roku w Ronde van Vlaanderen, a Paryż-Roubaix ukończył rok temu na 13. pozycji.

Anthony Turgis kolarsko dorastał w Cofidisie, który reprezentował od 2014 roku. Od sezonu 2019 jeździ w barwach TotalEnergies i jak potwierdził Jean-Rene Bernaudeau, właściciel tej ekipy, ten stan rzeczy będzie aktualny co najmniej do końca 2025 roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments