fot. Tour of Estonia

Jasper Rasch (ABLOC CT) odniósł dziś drugie zwycięstwo w Polsce, triumfując w Pucharze Ministra Obrony Narodowej. Tuż za nim linię mety przeciął będący w bardzo dobrej formie Bartłomiej Proć z Santic-Wibatech.

Serię wyścigów drugiej kategorii w Polsce zakończył Puchar Ministra Obrony Narodowej. Zawodnicy rywalizowali na płaskiej trasie w okolicach Wysokiego Mazowieckiego w województwie podlaskim. Znaczna część zmagań przebiegała po 16-kilometrowej rundzie, pokonywanej dziewięciokrotnie. W końcówce zawodnicy ścigali się na krótkiej, 4-kilometrowej pętli.

Po rywalizacji w Memoriale Andrzeja Trochanowskiego i Dookoła Mazowsza, nadszedł czas na Puchar Ministra Obrony Narodowej, wieńczący sześciodniowe zmagania. W Wysokiem Mazowieckim doszło do finiszu z dużej grupy, w którym najszybszy był Jasper Rasch, reprezentujący ekipę ABLOC CT. Holender sięgnął tym samym po drugie zwycięstwo z rzędu – wczoraj był najszybszy z peletonu na finałowym etapie Dookoła Mazowsza, rozegranym w Kozienicach. W klasyfikacji generalnej mazowieckiej etapówki Rasch zajął drugie miejsce.

Tuż za Holendrem uplasował się dziś Bartłomiej Proć z ekipy Santic-Wibatech, potwierdzając bardzo dobrą dyspozycję. W ostatnich tygodniach meldował się on wysoko w mazowieckich wyścigach, a także w Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków oraz w Visegrad 4 Bicycle Race – GP Polski. Podium uzupełnił Dennis van der Hoorst z Allinq Continental Cycling Team.

Oprócz Bartłomieja Procia, w czołówce finiszował też inny Polak – Marceli Bogusławski (HRE Mazowsze Serce Polski), który dopiero na 2 kilometry do mety wrócił do głównej grupy po defekcie. Wczoraj sprinter mazowieckiej formacji sięgnął po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Dookoła Mazowsza, gdzie wygrał jeden z etapów.

Kolejnym wyścigiem drugiej kategorii UCI rozgrywanym w Polsce będzie Memoriał Henryka Łasaka, zaplanowany na 13 sierpnia.

Wyniki Pucharu MON 2022:

Results powered by FirstCycling.com

 

Poprzedni artykułTour de France Femmes 2022: Annemiek van Vleuten wygrywa etap i klasyfikację generalną, Katarzyna Niewiadoma kończy wyścig na 3. miejscu
Następny artykułPatryk Stosz po 2. etapie Tour de Pologne 2022: „W sumie jestem zadowolony”
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments