fot. INEOS Grenadiers

Michał Kwiatkowski jednak nie pojedzie w Tour de Pologne. Nazwisko Polaka w ostatniej chwili zniknęło z listy startowej.

Polak od wielu tygodni zapowiadany był jako jedna z głównych gwiazd wyścigu. Organizowane przez Czesława Langa zawody miały być dla niego pierwszym startem od czasu przedwczesnego wycofania z Criterium du Dauphine. Polak znalazł się nawet we wstępnym składzie ekipy, jednak ta w ostatniej chwili zmieniła swoją decyzję. W efekcie teraz fragment listy startowej z INEOS Grenadiers wygląda tak:

Otwórz zdjęcie

Choć informacja nie została oficjalnie potwierdzona ani przez INEOS Grenadiers, ani przez Tour de Pologne, to wydaje się, że nieobecność Polaka jest w zasadzie pewna – potwierdził ją już Czesław Lang, który powiedział „Przeglądowi Sportowemu Onet” – „Jednak nie pojedzie. Wiem, że walczył z czasem po kontuzji, ale zdrowie jest  najważniejsze”. Więcej o przyczynach napisał później sam zainteresowany:

– Rok pełen niepowodzeń, powrotów… i kolejnych niepowodzeń. Kilka dni temu uległem w kraksie na zgrupowaniu we Francji. Na szczęście niczego sobie nie złamałem, ale niestety, z powodu wstrząśnienia mózgu przerwa okazała się nieodzowna. Przykro mi, że nie startuję – chciałem zrobić to dla swoich fanów z Polski, ale wrócę. Znowu

– można przeczytać na jego Twitterze.

W składzie INEOS Grenadiers zabraknie także wcześniej awizowanych Richiego Porte’a, Bena Swifta i Bena Tuletta (ci dwaj ostatni widnieją na powyższym obrazku jako rezerwowi). Zastąpili ich Elia Viviani, Magnus Sheffield oraz Ethan Hayter.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek

Kwiato, trzymaj się! Czekam cierpliwie na kolejne lata 🤗.