fot. Team DSM

Od jakiegoś czasu mówi się, że B&B Hotels-KTM może w przyszłym sezonie dysponować dużo większym niż dotychczas budżetem. Według Wielerflits, ma to zaowocować przynajmniej dwoma ciekawymi transferami.

Transferową ofensywę Francuzi chcą rozpocząć od sprowadzenia dwóch Holendrów – Ceesa Bola oraz Ramona Sinkeldama. Obu łączy narodowość i długoletnia przygoda z zespołem obecnie nazywającym się Team DSM. Nigdy nie jeździli jednak razem – Bol rozpoczął staż w tej ekipie w 2018, tymczasem Sinkeldam przed sezonem 2018 opuścił ją na rzecz Groupama-FDJ.

Mimo to nie są dla siebie kompletnie obcymi ludźmi – wręcz przeciwnie, często trenują razem w północnej Holandii. Teraz wiele wskazuje na to, że będą mogli przenieść tę znajomość także na grunt czysto zawodowy. Ich wzajemne zrozumienie powinno się przydać B&B Hotels – Sinkeldam ma być bowiem głównym rozprowadzającym Bola, który ma za sobą trudny sportowo okres.

Holenderski sprinter, jakiś czas temu uważany za spory talent, na zwycięstwo czeka już od marca 2021, kiedy to wygrał etap Paryż-Nicea. A w tym sezonie ma problem nawet z załapaniem się do czołowej „10” poszczególnych etapów. Udało mu się to jedynie podczas Tour of Turkey i Tour de Suisse. Może współpraca z Sinkeldamem, który miał swój niemały udział w sukcesach odnoszonych w Giro d’Italia 2022 przez Arnauda Demare’a przyniesie skutek i pozwoli mu nawiązać do przyzwoitych wyników osiąganych na początku kariery?

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments