fot. La Vuelta a Espana

Już za niespełna miesiąc, 19 sierpnia, rozpoczyna się La Vuelta ciclista a España. Holenderskie media donoszą, że na starcie zabraknąć może obrońcy tytułu, a właściwie to nawet triumfatora trzech ostatnich edycji, czyli Primoža Rogliča. Słoweniec zmaga się z poważną kontuzją.

32-latek od dłuższego czasu męczy się ze swoimi plecami, ale w tym roku uraz wydaje się być wyjątkowo poważny. Jak donoszą serwisy HLN czy WielerFlits istnieje duże zagrożenie, że kolarz Jumbo-Visma w tym roku nie zdoła odzyskać pełni sił i zbudować formy przed La Vuelta ciclista a España i tym samym będzie zmuszony do odpuszczenia sobie tego startu.

Inne źródła podają z kolei pod wątpliwość udział w hiszpańskiej trzytygodniówce drugiej słoweńskiej gwiazdy, czyli Tadeja Pogačara. Tu jednak należy brać pewną poprawkę na fakt, że sam kolarz na ten moment niczego nie wyklucza, a tego typu doniesienia brzmią po prostu jak próba zbicia sobie medialnego kapitału w postaci chwytliwych nagłówków. Niestety nie wiadomo nic także na temat tego jak szybko do pełni dyspozycji wróci kolega klubowy Słoweńca z UAE Team Emirates, czyli Rafał Majka.

Poprzedni artykułTeam SD Worx ze specjalnymi koszulkami dla Amy Pieters na Tour de France Femmes 2022
Następny artykułThe Masterpiece – zapowiedź 21. etapu Tour de France 2022
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments