fot. Voster ATS Team

W sobotę w Katowicach odbyła się trzecia runda cyklu 46. Kryterium Asów, podczas której zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w Memoriale Zygmunta Hanusika. W wyścigach elity triumfowali Dawid Migas (KLTC Konin) i Natalia Krześlak (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team).

Wczorajsze zmagania w wyścigu kobiet, na który składało się 15 rund o łącznej długości 42 kilometrów, zdominowały orliczki TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team. Na początku rywalizacji od reszty stawki odjechały Kamila Pastuszek i Natalia Krześlak, które wypracowały sobie sporą przewagę i zdobywały punkty na kolejnych okrążeniach. W końcówce druga z kolarek odjechała od swojej koleżanki z zespołu i zdublowała peleton, sięgając po zwycięstwo w trzeciej rundzie cyklu Kryterium Asów. Podium uzupełniły Kamila Pastuszek oraz Maja Wróblewska, również ścigająca się w barwach TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team.

W klasyfikacji generalnej wciąż prowadzi Nikola Bajgerova (Force KCK Zlin; 210 punktów), która o 30 punktów wyprzedza Dorotę Przęzak (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team).

Rywalizacja mężczyzn od początku była zacięta, a peleton nie chciał odpuścić uciekinierów. Po kilku rundach na czoło wysforowali się jednak Dawid Migas (KLTC Konin) i Mateusz Grabis (Voster ATS Team). Podobnie jak w przypadku wyścigu w Dąbrowie Górniczej, powalczyli oni o zwycięstwo. Tym razem lepszy był Dawid Migas, który zgromadził 35 punktów (Mateusz Grabis – 32) i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Na trzecim miejscu uplasował się Damian Sławek (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier).

Ostatnia runda Kryterium Asów 2022 odbędzie się dziś w Pszczynie.

Wyniki

Poprzedni artykułW spirali ognia – zapowiedź 15. etapu Tour de France 2022
Następny artykułGP Gemenc 2022: Tomas Barta wygrywa drugi etap, Damian Papierski trzeci w „generalce”
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments