Mistrzyni świata w indywidualnej jeździe na czas – Ellen van Dijk (Trek-Segafredo) – zwyciężyła na etapie 3b Baloise Ladies Tour i została nową liderką zmagań. Lorena Wiebes (Team DSM), dotychczasowa właścicielka niebieskiej koszulki, spadła na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej.

W sobotę wieczorem zawodniczki rywalizujące w Baloise Ladies Tour ścigały się na etapie jazdy indywidualnej na czas ze startem i metą w Knokke-Heist. Trasa była płaska i mierzyła 16 kilometrów – znalazło się na niej wiele długich prostych, co faworyzowało kolarki specjalizujące się w jeździe na czas.

W wyścigu wzięła udział ekipa ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław, w składzie: Monika Brzeźna, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Nikol Płosaj, Agnieszka Skalniak-Sójka i Katarzyna Wilkos.

Etap 3b wyścigu Baloise Ladies Tour zakończył się zgodnie z przewidywaniami – faworytką zmagań była Ellen van Dijk (Trek-Segafredo), która przed kilkoma miesiącami we Flandrii zdobyła tytuł mistrzyni świata w indywidualnej jeździe na czas. To właśnie Holenderka sięgnęła po zwycięstwo, pokonując trasę w czasie 19:34. Walka o drugą lokatę toczyła się między innymi specjalistkami od jazdy na czas – Mieke Kroeger (Human Powered Health) i Audrey Cordon-Ragot (Trek-Segafredo).

Zwycięsko wyszła z niej Niemka, która do zwyciężczyni straciła 44 sekundy – Francuzce pokonanie trasy zajęło dwie sekundy dłużej. Ciekawie było też za podium – na czwartej pozycji, z wynikiem 20:25, uplasowała się dotychczasowa liderka zmagań, Lorena Wiebes (Team DSM), przez co straciła prowadzenie na rzecz Ellen van Dijk. Zawodniczka Trek-Segafredo przed ostatnim etapem ma 31 sekund przewagi nad swoją rodaczką.

Warto zwrócić też uwagę na dobry występ kolarek ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław – Agnieszki Skalniak-Sójki i Darii Pikulik – które zajęły odpowiednio dwunaste i piętnaste miejsce. Dzięki temu, Daria Pikulik plasuje się w klasyfikacji generalnej na szóstym miejscu.