Nadeszło lato, a wraz z nim okres wakacyjnych wyjazdów urlopowych. Dla większości z nas wcale nie oznacza to odstawienie roweru w kąt, a wręcz przeciwnie, wykorzystanie wolnego czasu i pogody do spędzenia większej ilości czasu na rowerze. Bez wątpienia najbezpieczniejszą metodą przewożenia roweru samochodem jest umieszczenie go w bagażniku. W przypadku rodzinnego wyjazdu na urlop jeśli już znajdzie się miejsce w bagażniku na rower, to wypada go odpowiednio zabezpieczyć przed uszkodzeniami, oraz przed zabrudzeniem bagażu. Tutaj z pomocą przychodzą ochraniacze firmy Scicon Sports.

Zacznijmy od rzeczy najbardziej oczywistej, tj. napędu, a więc przerzutki, łańcucha i mechanizmu korbowego. Czym byśmy go nie smarowali, to jeśli nie mamy napędu paskowego pewnym jest, że niezabezpieczony napęd pobrudzi albo wnętrze bagażnika, albo jego zawartość.

W ofercie włoskiego producenta znajdziemy cztery produkty rozwiązujące ten problem. Pierwszym i najbardziej kompletnym z nich jest pokrowiec na tylne koło i napęd. Pokrowiec ten zakłada się na tylne koło i przerzutki, napęd, a także mechanizm korbowy. Idealnie zabezpiecza on nie tylko bagażnik i jego zawartość, a także sam rower. Połączenie zamka i metalowych nap powoduje, że założenie pokrowca jest proste. Wytrzymały i jednocześnie miękki materiał powoduje, że można go bez problemu złożyć i nie zajmuje dużo miejsca jeśli nie jest używany. Najprostszym rozwiązaniem jest ściągniecie tylnego koła i założenie na mechanizm korbowy, tylną przerzutkę i łańcuch pokrowca mechanizmu napędowego. Jego największymi zaletami jest możliwość stosowania zarówno w przypadku rowerów szosowych, górskich, a także czasowych/triathlonowych, oraz kompaktowy rozmiar umożliwiający jednocześnie pełną ochronę wnętrza samochodu przed smarem. Dla osób, które bardziej niż brudnym napędem przejmują się tylną przerzutką producent przygotował ochraniacz w formie kaptura cechujący się posiadaniem dodatkowych wyściółek i mocowany za pomocą rzepa do rury podsiodłowej.

Nie zapominajmy także o ochronie innych wrażliwych elementów, jak chociażby lemondka, czy widelec, do których także dostępne są dedykowane pokrowce z wyściółkami zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa nie tylko podczas przewożeniu roweru w samochodzie, ale także w torbach do transportu lotniczego. Dostępne są także ochraniacze na rurę górną i rurki tylnego trójkąta. Koła możemy umieścić w dedykowanych nim pokrowcom, które występują w wersjach na jedno, lub dwa koła, a także ze zwiększoną ilością wyściółki celem zapewnienia najwyższego poziomu ochrony. Do tego dochodzą miękkie pokrowce na całe rowery, czy same ramy.

Nie każdy może sobie jednak pozwolić na transport roweru wewnątrz samochodu i zazwyczaj rower podróżuje na bagażniku dachowym, lub bagażniku mocowanym na haku holowniczym. W pierwszym przypadku największym problemem jest ochrona roweru przed owadami. Tutaj z pomocą przychodzą pokrowce dedykowane temu sposobowi transportu rowerów. Dostępne są trzy wersje pokrowców dedykowane do rowerów szosowych, górskich i triathlonowych. Mocowane do widelca i siodełka szczelnie opinają kierownicę i widelec skutecznie chroniąc lakier nie tylko przed owadami, ale także kamykami.

Z odpowiednimi zabezpieczeniami nie ma wymówek żeby nie zabrać ze sobą na wakacyjny wyjazd roweru. Kwestia odpowiednich zabezpieczeń, wprawy w pakowaniu i negocjacji z naszymi współtowarzyszami podróży. Niezależnie od tego, czy wewnątrz, czy na zewnątrz samochodu rower może bezpiecznie podróżować razem z nami przy okazji nie brudząc wnętrza, ani innych bagaży. Pomogą w tym wspomniane ochraniacze i pokrowce firmy Scicon Sports, które dodatkowo zabezpieczą przed uszkodzeniami nasze cenne rowery.

Dystrybutor: Pro Bikes

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Wojciech G
Wojciech G

Polska firma robi lepsze i ładniejsze w kilku kolorach .~