fot. Getty Images Sport

Marianne Vos (Team Jumbo-Visma) wygrała po finiszu z peletonu drugi etap Giro d’Italia Donne. Liderką pozostała Elisa Balsamo (Trek – Segafredo). 

Drugi etap kobiecego Giro liczył 113 kilometrów i prowadził z Cala Gonone do miejscowości Olbia. Odcinek był zdecydowanie dedykowane sprinterkom.

W koszulce liderki klasyfikacji młodzieżowej do etapu przystąpiła Marta Jaskulska (Liv Racing Xstra). W pierwszy odjazd zabrała się Lara Vieceli (Ceratizit-WNT Pro Cycling).

Włoszka na 80 kilometrów przed metą miała jednak tylko 24 sekundy przewagi i po kolejnych dwóch została wchłonięta przez peleton. W kolejnej ucieczce znalazły się: Marketa Hájková (Bepink), Asia Zontone (Isolmant – Premac – Vittoria) i Alice Palazzi (Top Girls Fassa Bortolo). Za nimi w grupce pościgowej kręciły: Giulia Marchesini i Gemma Sernissi (obie Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano), Giorgia Vettorello (Bepink), Lucía González (Bizkaia Durango), Jennifer Ducuara (Colombia Tierra de Atletas – GW – Shimano), Katia Ragusa (Liv Racing Xstra), Alessia Missiaggia (Team Mendelspeck) i Alessia Vigilia (Top Girls Fassa Bortolo).

Na jedynej dziś lotnej premii trzy bonusowe sekundy zdobyła Zontone. Na 30 kilometrów przed metą prowadząca trójka miała trzydzieści sekund przewagi nad kolejną grupką i dwie minuty nad peletonem. 10 kilometrów dalej do trójki dojechały Ragusa i Vigilia.

Kiedy peleton bardzo mocno przyspieszył było wiadomo, że ucieczka nie będzie miała szans. Najdłużej na czele kręciły właśnie Ragusa i Vigilia, ale zostały doścignięte na 7 kilometrów przed metą. Od tego momentu do głosy doszły sprinterskie pociągi.

Na ulicach miejscowości Olbia najszybsza okazała się Marianne Vos (Team Jumbo-Visma), która tym samym śrubuje rekord wygranych w tym wyścigu. Kolejne miejsca zajęły Charlotte Kool (Team DSM) i Elisa Balsamo (Trek – Segafredo).

Results powered by FirstCycling.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments