fot. Belgian Cycling Team

Patrick Lefevere w swoim tekście w gazecie Het Nieuwsblad publicznie zakwestionował kontuzję kolana, która spowodowała iż Wout van Aert nie wystartował w mistrzostwach swojego kraju. Dyrektor generalny drużyny Quick-Step Alpha Vinyl uważa, że na taką decyzję wpłynął pracodawca 27-latka, czyli ekipa Jumbo-Visma. 

Wout van Aert w miniony czwartek poinformował, iż z powodu kontuzji kolana nie będzie w stanie wystartować w krajowych mistrzostwach, gdzie broniłby koszulki mistrza Belgii. Poinformował on, że urazu nabawił się podczas obozu przygotowawczego we francuskim Tignes, kiedy to uderzył kolanem o kierownicę. Lefevere zauważa, że krajowy czempionat odpuścił także Primož Roglič.

Największym nieobecnym podczas tegorocznych mistrzostw jest oczywiście Wout van Aert, uderzył się o swoją kierownicę, wyjątkowy pech, prawda? Nie mówię, że do tego nie doszło, ale widać, że Jumbo-Visma woli by ich liderzy nie ścigali się w krajowych imprezach tuż przed Tour de France, a może to przypadek, iż Primož Roglič także się nie wybrał do Słowenii?

-mówi Patrick

Faktem jest, iż żaden z ośmiu reprezentantów ekipy Jumbo-Visma na Tour de France nie brał udziału w krajowych mistrzostwach, lecz kolejna sytuacja, gdy Lefevere podważa prawdomówność kolarzy (zeszłoroczna sytuacja z Samem Bennettem), ponownie udowadnia jak specyficzną osobą jest dyrektor generalny jednej z najlepszych drużyn świata.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Ten Lefevre jak zwykle bredzi bez sensu. Nie chce startować to nie startuje. Inna sprawa że termin krajowych mistrzostw jest wadliwy. Powinny się odbywać koło 23 sierpnia, tydzień przed MŚ.