fot. BikeExchange-Jayco
BikeExchange-Jayco podało swój skład na Wielką Pętlę. Znaleźli się w nim m.in. Dylan Groenewegen oraz Michael Matthews.

Dla Holendra będzie to powrót na największy wyścig świata po trzech latach przerwy. Ostatni występ w nim zaliczył w 2019 roku, gdy udało mu się nawet wygrać jeden etap (łącznie z drużynową jazdą na czas – dwa). Niestety zmiana polityki Jumbo-Visma, które postanowiło rzucić wszystkie siły na walkę w klasyfikacji generalnej Tour de France, sprawiła, że w kolejnych edycjach dysponujący dużą szybkością sprinter już się nie pojawił i prawdopodobnie właśnie to skłoniło go do podpisania kontraktu z australijską grupą.

Tęskniłem za tym wyścigiem, więc cieszę się na powrót. Będę mieć wokół siebie mocny zespół, ze świetnym rozprowadzającym – Luką Mezgecem na czele. W tym roku bardzo dobrze nam się współpracuje, sięgnęliśmy razem po kilka zwycięstw – teraz czas na kolejne, wyjątkowo ważne, wyzwanie – Tour de France

– mówił Holender, który w tym roku odniósł już pięć zwycięstw.

O to, by podczas Wielkiej Pętli dołożył do tego dorobku kolejne, zatroszczyć się mają, oprócz Mezgeca m.in. Jack Bauer oraz Amund Grøndahl Jansen. Być może wspomagać od czasu do czasu będzie go drugi z liderów zespołu – Michael Matthews – również bardzo szybki, ale nie aż tak dynamiczny na płaskich końcówkach, jak Groenewegen. Można jednak zakładać, że Australijczyk skupi się na nieco bardziej wymagających etapach.

Skład BikeExchange-Jayco na Tour de France 2022:

Zdjęcie

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Ważne że jedzie 5 Polaków !!!