pogacar mohoric slovenia 2022
Bahrain Victorious

Sprinterski pojedynek Słoweńców uświetnił ostatni etap największego z rozgrywanych w tym kraju wyścigów kolarskich. Kosmiczną dyspozycję potwierdził w nim Tadej Pogačar (UAE Team Emirates), pokonując zazwyczaj szybkiego w takich okolicznościach Mateja Mohoriča (Bahrain Victorious). Dwukrotnemu zwycięzcy Tour de France kolejny raz do końca asystował świetnie dysponowany Rafał Majka.

Najmocniejsi kolarze ekipy UAE Team Emirates wygrali aż cztery z pięciu odcinków tegorocznego Tour of Slovenia, „odpuszczając” jedynie typowo sprinterski etap z metą w Rogaškiej Slatinie. Nawet jeśli tego rodzaju pokaz siły wydał się niektórym przesadą, imponująca forma Pogačara i Majki dobrze wróży w kontekście nadchodzącej Wielkiej Pętli.

Po zakończeniu niedzielnej rywalizacji 23-letni Słoweniec przyznał, że drugi z jego etapowych triumfów nie był z góry zaplanowany. Skoro jednak sam wpadł mu w ręce…

Plan na dziś zakładał obronę koszulki lidera. Tempo na podjeździe wzrosło i grupa zaczęła pękać, dlatego zdecydowałem się na kontratak i osiągnięcie dotarcie na szczyt tak szybko, jak byłem w stanie,

– relacjonował na mecie 5. etapu Tour of Slovenia Tadej Pogačar (UAE Team Emirates).

Byliśmy w trójkę na czele, zdecydowaliśmy się nie ryzykować na zjeździe i rozegrać sprint. Dałem w nim z siebie wszystko, żeby sukcesem odpłacić drużynie za pracę wykonywaną w ciągu minionego tygodnia.

Mniej zadowolony z takiego rozstrzygnięcia był Mohorič, na mecie w Novym Mescie odsłaniając swoje znacznie rzadziej widywane, gniewne oblicze. Wbrew początkowym sugestiom kolarz Bahrain Victorious nie miał jednak pretensji do młodszego rodaka, ale był zirytowany popełnionymi przez siebie błędami i przebiegiem całego wyścigu, który nie ułożył się po myśli jego ekipy.

Nie chciałem ryzykować na zjeździe, dlatego końcówkę rozegraliśmy w trójkę. Myślałem, że uda mi się wygrać, ale na ostatnich metrach Tadej pokazał swoją siłę. Zasłużył na to zwycięstwo,

– przyznał Matej Mohorič (Bahrain Victorious).

28. edycja wyścigu Tour of Slovenia zakończyła się zwycięstwem Tadeja Pogačara (UAE Team Emirates). Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Rafał Majka (UAE Team Emirates), podczas gdy podium uzupełnił Domen Novak Bahrain Victorious).

Poprzedni artykułGeraint Thomas: „Zawsze chciałem tego dokonać”
Następny artykułSportland NÖ 2022: Kolarki ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław zdominowały zmagania
Z wykształcenia geograf i klimatolog. Przed dołączeniem do zespołu naszosie.pl związana była z CyclingQuotes, gdzie nabawiła się duńskiego akcentu. Kocha Pink Floydów, szare skandynawskie poranki i swoje boksery. Na Twitterze jest znacznie zabawniejsza. Ulubione wyścigi: Ronde van Vlaanderen i Giro d’Italia.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments