fot. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków

19-letni Pavel Bittner i rok starszy Casper van Uden dołączą od 1 sierpnia na zasadzie stażu do Team DSM. Kolarze młodzieżówki tej worldourowej formacji od nowego roku podpiszą także dwuletnie kontrakty z holenderskim zespołem.

Zarówno Pavel Bittner, jak i Casper van Uden to młodzi i niezwykle utalentowani sprinterzy. Ten pierwszy urodził się w październiku 2002 roku w czeskim Olomoucu i od zeszłego roku jest związany z Development Team DSM. To jako ich kolarz, acz w reprezentacyjnych barwach, m.in. wygrał etap Wyścigu Pokoju do lat 23, był 3. w klasyfikacji generalnej Orlen Wyścigu Narodów czy zajął 11. pozycję w zeszłorocznych Mistrzostwach Świata w kategorii orlików. Jako kolarz DSMu był w tym roku m.in. 9. w Rund um Köln.

Od początku byłem bardzo zadowolony ze sposobu, w jaki pracowaliśmy razem jako zespół. Myślę, że w tym momencie jest między nami dużo wzajemnego zaufania. To idealne środowisko do rozwoju tak kolarza, jak i człowieka. Po dużym przeskoku z kategorii juniora do orlika, dzięki naprawdę dobrym planom treningowym zespołu, znacznie się poprawiłem na rowerze i czuję, że lepiej czytam wyścigi. Wiele się nauczyłem od bardziej doświadczonych kolegów. Chłopaki i zespół sprawili, że poczułem się, jakbym należał do pewnej wspólnoty. Chcę się uczyć jak najwięcej, zdobywać nowe doświadczenia i robić postępy w najwyższym możliwym tempie

— opowiedział po podpisaniu umowy z World Teamem Pavel Bittner.

Drugim nabytkiem holenderskiego Team DSM jest Casper van Uden. Zbliżający się do 21. urodzin zawodnik urodzony w Schiedam to również sprinter, w dodatku posiadający w swoim dorobku całkiem sporo sukcesów. Polscy kibice mogą Holendra kojarzyć z dwóch wygranych etapów w zeszłorocznym Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, który ukończył na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej, zagraniczni fani kolarstwa z kolei zwrócą przede wszystkim uwagę na 4. miejsce Caspera w tegorocznym Scheldeprijs czy na dwa zwycięstwa na odcinkach Tour de Normandie.

Naprawdę nie mogę się doczekać, aby zrobić krok naprzód. Odkąd dołączyłem do Team DSM, czułem się komfortowo z tym, jak pracuje zespół i z planem mojego rozwoju, którym podążamy. Wiele się nauczyłem przez ostatnie sezony zarówno od moich kolegów z zespołu, jak i personelu, i chcę to wykorzystać na wyższym poziomie. Wspaniale było również jeździć czasem z starszymi zawodnikami w prestiżowych wyścigach i mam nadzieję, że ułatwi mi to awans do WT. Patrząc w przyszłość, chcę nauczyć się jak najwięcej, rozwijać się w zespole w kolejnych latach i mam nadzieję, że stanę się kluczowym zawodnikiem w ekipie

— powiedział uszczęśliwiony awansem do World Touru Casper van Uden.

Poprzedni artykułNowy aluminiowy gravel od Cannondale – Topstone – gotów do podróży?
Następny artykułTour of Slovenia 2022: Rafał Majka wygrywa, Polak i Tadej Pogačar znów deklasują
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments