fot. UAE Team Emirates

Już tylko 2 tygodnie dzielą nas od początku Tour de France 2022. W większości ekip trwa właśnie finałowa selekcja, acz wygląda na to, że takowa została już wykonana w drużynie UAE Team Emirates. Kto stanie u boku broniącego tytułu Tadeja Pogačara?

W sieci nie brakuje rozważań na ten temat, a jedno z najbardziej prawdopodobnych umieścił fiński użytkownik Twittera ammattipyöräily. Nie uwzględnił on jednak, że Marc Hirschi w tym roku ma nie jechać żadnego trzytygodniowego wyścigu, o czym sam przyznawał w wywiadach, aby lepiej powrócić po długiej kontuzji, w związku z czym klaruje się wówczas pełen skład bliskowschodniej ekipy.

Na czele formacji stanie na pewno broniący tytułu, dwukrotny triumfator Tour de France, niesamowity Tadej Pogačar. Jego przybocznymi w górach, w bliżej nieznanej hierarchii będą Rafał Majka, Brandon McNulty, Marc Soler i George Bennett. Kolegów na płaskim terenie pilnować będzie polujący na czasówkę w Kopenhadze Mikkel Bjerg, który mimo młodego wieku udowadniał już nie raz, że potrafi świetnie poświęcić się dla drużyny, a pracę po nim zapewne będzie przejmował doświadczony Vegard Stake Laengen. Największym znakiem zapytania w takim układzie wydaje się być Matteo Trentin – nie otrzyma on wsparcia, a jednocześnie wydaje się, że nie jest zawodnikiem, który całkowicie potrafi poświęcić się dla zespołu.

Warto jednak pamiętać, że na ostateczną formę składu mogą także wpłynąć aktualne wydarzenia dotyczące fali zachorowań na koronawirusa. Pozytywne wyniki testów mieli m.in. Marc Hirschi i Mikkel Bjerg, a na izolację skierowany został Vegard Stake Laengen.

Wszystko o Tour de France znajdą Państwo w naszym serwisie pod tym linkiem.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Trentin jest zbędny. Nie zabiera się takich zawodników gdy się walczy o generalkę