Drużyna UAE Team Emirates wchodzi w ostatnią fazę przygotowań do Tour de France i teraz wystartuje w domowym dla Tadeja Pogačara wyścigu Tour of Slovenia (15-19 czerwca). W składzie jest również Rafał Majka, który na francuskich szosach będzie jego kluczowym pomocnikiem w górach. 

Liderem drużyny będzie oczywiście Pogačar, który jest również wielkim faworytem do obrony tytułu sprzed roku. Słoweniec nie ścigał się od wyścigu Walońska Strzała, który został rozegrany w kwietniu. Do swojej rodzinnej Słowenii przyjeżdża prosto ze zgrupowania we Włoszech, o czym pisaliśmy między innymi TUTAJ.

– Minęło sporo czasu od mojego ostatniego wyścigu, więc jestem głodny ścigania i powrotu do peletonu. Trenowaliśmy na wysokości w Livigno, a atmosfera w zespole jest świetna. Wykonałem dobrą pracę we Włoszech, ale zawsze trudno jest powiedzieć, w jakiej dyspozycji będzie się podczas wyścigu

– mówił „Pogi” i podkreślał, że wyścig Tour of Slovenia jest dla niego wyjątkowy.

– Czwarty etap przejeżdża przez moje rodzinne miasto – Komendę. Znam oczywiście tamtejsze drogi i podjazdy bardzo dobrze. Nie mogę się doczekać aż zobaczę na trasie moich znajomych i rodzinę. Trasa jest trudna, a rywale będą silni. Miejmy nadzieję, że uda nam się uzyskać jakiś dobry rezultat

– dodał.

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu prasowym drużyny UAE Team Emirates, Rafał Majka, który jest zwycięzcą Tour of Slovenia z 2017 roku, będzie miał za zadanie między innymi wnieść doświadczenie do młodego składu.

Pełny skład drużyny UAE Team Emirates na Tour of Slovenia 2022: 

Pascal Ackermann (Ger)
-Mikkel Bjerg (Den)
-Vegard Stake Laengen (Nor)
-Rafal Majka (Pol)
-Rui Oliveira (Por)
-Tadej Pogačar (Slo)
-Jan Polanc (Slo)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments