Grand Prix Płońsk i Płońsk Mayor’s Cup, czyli dwa kolejne zaplanowane na Mazowszu wyścigi UCI kategorii 1.2, zostały odwołane z przyczyn technicznych oraz z powodu problemów z organizacją imprezy. Na planowanej trasie doszło do uszkodzenia mostu.

W centralnej Polsce w tym roku zaplanowane zostały 4 nowe imprezy jednodniowe rozgrywane w dwa weekendy. Pod koniec kwietnia kolarze rywalizowali w ramach Grand Prix Nasielsk-Serock (triumfował Marceli Bogusławski) oraz w Grand Prix Wyszków (zwyciężył Itamar Einhorn), w dniach 18-19.06.2022 mieliśmy być świadkami Grand Prix Płońsk oraz Płońsk Mayor’s Cup. Te drugie nie dojdą niestety do skutku.

Koordynatorzy tego wydarzenia do końca walczyli o zorganizowanie swoich imprez, ale przyczyny techniczne oraz problemy natury organizacyjnej spowodowały, że trzeba było podjąć decyzję o anulowaniu tych wyścigów. Po uszkodzeniu mostu zaplanowano nowy przebieg trasy, ale policja nie wyraziła zgody na takowy.

Poprzedni artykułOberösterreich Rundfahrt 2022: Ciekawa stawka, a w niej kolarze HRE Mazowsze Serce Polski
Następny artykułWomen’s Tour 2022: Katarzyna Niewiadoma tuż za Grace Brown