Thibau Nys
fot. UEC

Aktualny mistrz Europy orlików w wyścigu ze startu wspólnego, wielokrotny medalista mistrzostw świata w kolarstwie przełajowym, Thibau Nys przejdzie do Trek-Segafredo w charakterze stażysty od 1 sierpnia, a następnie już jako zawodnik będzie kolarzem tej ekipy do końca 2024 roku.

Urodzony w Bonheiden 19-latek od początku swojej przygody z rowerem miał niełatwo – wszyscy oceniali go nieco przez pryzmat swojego ojca, Svena Nysa. Młodzian w wieku juniorskim pokazał jednak, że jest talentem nie mniejszym niż swój rodziciel praktycznie dominując sezon 2019/20 – wygrał 22 z 26 wyścigów, w których wystartował.

Teraz zaczyna się przygoda szosowa Thibau Nysa i od razu zawiera głośne sukcesy – młody Belg najpierw został wicemistrzem swojego kraju, by chwilę później triumfować na mistrzostwach Europy w Trento. W tym roku startował na szosie póki co trzykrotnie – był już 3. w Antwerp Port Epic, a także wygrał etap i klasyfikację generalną Flèche du Sud. Nie dziwi zatem, że zawodnik Baloise – Trek Lions będzie teraz łączył swoje starty na szosie z przełajami, a po jego usługi zgłosiła się worldtourowa formacja Trek-Segafredo.

Czuję się zaszczycony, że mogę stać się częścią Trek-Segafredo. Myślę, że to właściwy krok we właściwym czasie, aby osiągnąć najwyższy poziom. Jazda w World Tourze na szosie zawsze była marzeniem, a uświadomienie sobie, że zrobię to na rowerze Treka jest jeszcze bardziej wyjątkowe. W ten sposób mogę połączyć wyścigi szosowe na najwyższym poziomie z zmaganiami przełajowymi w barwach Baloise Trek Lions

— powiedział po podpisaniu nowej umowy Thibau Nys.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments