Foto: Tour of Norway

Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl Team) triumfował w klasyfikacji generalnej Tour of Norway. Ostatni etap wygrał Alexander Kristoff (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux). 

Ostatni etap Wyścigu Dookoła Norwegii prowadził wokół Stavanger i liczył prawie 150 kilometrów. Na trasie usytuowano trzy oznaczone podjazdy.

Po 20 kilometrach uformowała się ucieczka w składzie: Ben Healy (EF Education-EasyPost), Corbin Strong (Israel – Premier Tech), Gianni Vermeersch (Alpecin-Fenix), Joel Nicolau (Caja Rural – Seguros RGA), Robbe Ghys (Sport Vlaanderen – Baloise), Joshua Gudnitz (Team ColoQuick) i Louis Bendixen (Team Coop).

Pierwszą górską premię Undheim (1.9km długości; średnie nachylenie 4.1%) wygrał Nicolau. Hiszpan był już pewny, że na koniec wyścigu zostanie zwycięzcą tej klasyfikacji.

W połowie dystansu ucieczka miała prawie 5 minut przewagi. W pewnym momencie na rantach peleton naciągnął się i podzielił. Jednak grupki dość szybko się połączyły.

Ucieczka ładnie ze sobą współpracowała, ale peleton nie miał zamiaru odpuszczać i sukcesywnie odrabiał straty.

Jako pierwsi z ucieczki odpadli Nicolau i Ghys. 30 kilometrów przed metą przewaga wynosiła jeszcze ponad dwie minuty. W peletonie pracowali kolarze Trek – Segafredo, którzy liczyli dziś na Madsa Pedersena.

Duża grupa nie dawała za wygraną i zbliżała się do harcowników. Najdłużej na czele kręcili Strong i Vermeersch. 5 kilometrów przed metą dojechał do nich Timo Roosen (Jumbo-Visma).

Rozpędzony peleton dogonił ich na 2300 metrów przed metą. W sprinterskim finiszu najlepiej odnalazł się Alexander Kristoff (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux). Kolejne miejsca zajęli Ethan Vernon (Quick-Step Alpha Vinyl Team) i Mads Pedersen (Trek – Segafredo).

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl Team).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments