lorena wiebes ridelondon 2022
Team DSM / Twitter

Zwyciężczynią 3. etapu RideLondon Classique została Lorena Wiebes (Team DSM), tym samym kompletując imponujący tryplet i cementując swoją niepodważalną przewagę w klasyfikacji generalnej wyścigu. Na kresce rozgrywanego w stolicy Wielkiej Brytanii odcinka, 23-letnia Holenderka pokonała Elisę Balsamo (Trek-Segafredo) i Lotte Kopecky (Team SD Worx).

Ostatniego dnia rozgrywania RideLondon Classique zawodniczki rywalizowały na rundach w stolicy Wielkiej Brytanii, które pokonywane w dwóch różnych konfiguracjach złożyły się na dystans 85,3 kilometra i 983 metry przewyższenia. Biegnąca przez ścisłe centrum Londynu trasa eksponowała liczne symbole miasta, między innymi Piccadilly Circus, St. James Palace, Big Bena i bulwary nad Tamizą.

Niedzielna rywalizacja rozpoczęła się od kraksy, w której ucierpiała Mia Griffin (IBCT). Po pokonaniu niespełna 5 kilometrów tymczasowo kontakt z główną grupą straciły też Elisa Balsamo (Trek-Segafredo) i Vittoria Guazzini (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope).

W tym momencie doszło do serii ataków z peletonu, a na potencjalnie skuteczną wyglądała trójkowa akcja Brodie Chapman (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope), Anastasii Carbonari (Valcar – Travel & Service) i Julii Borgström (AG Insurance – NXTG Team). Australijka, Włoszka i Szwedka ostatecznie zdołały utrzymywać przewagę przez kolejnych 5 kilometrów, dopędzone przez główną grupę 69 kilometrów od linii mety.

Pierwszy lotny finisz dnia padł łupem bardzo aktywnej Anastasii Carbonari (Valcar – Travel & Service), która wyprzedziła Julię Borgström (AG Insurance – NXTG Team) i Amber Kraak (Jumbo-Visma). Za sprawą tego ruchu, Szwedka i Holenderka wirtualnie przesunęły się na drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej imprezy.

4 okrążenia od mety rozpoczęła się kolejna seria ataków z peletonu, a przewagę nad główną grupą usiłowały zyskać między innymi Jade Wiel (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope) i Simone Boilard (St Michel – Auber93 WE).

Na drugiej lotnej premii dnia, rozgrywanej 27 kilometrów od linii mety, nogę próbowały przepalić główne pretendentki do odniesienia niedzielnego zwycięstwa. Pomimo wcześniejszych problemów, najszybsza okazała się Elisa Balsamo (Trek-Segafredo), finiszując przed Chiarą Consonni (Valcar – Travel & Service) i Emmą Norsgaard (Movistar).

Niespełna dwa okrążenia od mety z peletonu zaatakowały Krista Doebel-Hickok (EF Education-TIBCO-SVB) i Ally Wollaston (AG Insurance – NXTG Team). Po pokonaniu 8 kilometrów w duecie, na solową akcję zdecydowała się 21-letnia Nowozelandka, wychodząc na samotne prowadzenie w wyścigu.

Wollaston została doścignięta przez główną grupę 7,9 kilometra od mety, za sprawą pracy wykonywanej na czele peletonu przez zawodniczki ekip Canyon//SRAM Racing i Team DSM. Wkrótce dyktować tempo w głównej grupie zaczęła również Marlen Reusser (Team SD Worx).

Sprint z peletonu wygrała Lorena Wiebes (Team DSM), cementując swoją przytłaczającą dominację w wyścigu. Na kresce Holenderka pokonała Elisę Balsamo (Trek-Segafredo) i Lotte Kopecky (Team SD Worx).

Wyniki RideLondon Classique 2022

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments