fot. Team DSM

Romain Bardet nie jedzie dalej w Giro d’Italia. Złe wieści przekazała jego ekipa – Team DSM.

Francuz był największą nadzieją holenderskiej grupy na dobry wynik w klasyfikacji generalnej włoskiej etapówki. Przed 13. etapem zajmował 4. miejsce i był na dobrej drodze, by po latach przerwy znów zameldować się na podium wielkiego touru. Niestety teraz wiadomo już, że się to nie wydarzy. Francuz po godzinie jazdy po trasie dzisiejszego odcinka zjechał do samochodu swojej ekipy.

Niestety musimy potwierdzić, że Romain Bardet wycofał się z Giro d’Italia. Po tym, jak wczoraj zachorował, dziś w nocy jego stan uległ znacznemu pogorszeniu. Niestety, pomimo największych starań, nie jest w stanie kontynuować wyścigu.

– czytamy w komunikacie ekipy opublikowanym na koncie twitterowym ekipy.

Ta decyzja oznacza prawdopodobnie, że jej nowym liderem zostanie Thymen Arensman, obecnie znajdujący się na 12. miejscu w klasyfikacji generalnej z niedużą, około minutową stratą do podium. Na szczęście, niezależnie od tego, co się wydarzy, DSM nie zakończy wyścigu z niczym, ponieważ dwa dni temu etap wygrał jej sprinter – Alberto Dainese.

 

Poprzedni artykułSergio Henao wrócił na kolarskie szosy!
Następny artykułVuelta a Burgos Feminas 2022: Matilde Vitillo po fotofiniszu
Przez dwa lata trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice, marząc o tym, by zostać polską odpowiedzią na Marcela Kittela. Niestety, bezskutecznie - był sprinterem, który nigdy nie dojechał do mety w peletonie. Na szczęście pisanie idzie mu trochę lepiej.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments