Foto: Team DSM

Team DSM sukcesywnie stawia na młodzież we wszystkich swoich formacjach, na co dowodem są nowe kontrakty dla 21-letniej Pfeiffer Georgi i dwa lata starszej Charlotte Kool. Obie kolarki mają już za sobą pierwsze sukcesy w barwach holenderskiego zespołu.

Pfeiffer Georgi to 21-letnia Brytyjka, która całą swoją przygodę z zawodowym sportem spędziła właśnie w barwach Team DSM. W tym sezonie była m.in. 9. w Paryż-Roubaix czy 4. w Dwars door Vlaanderen, przed rokiem zajęła 6. miejsce w UCI Women’s WorldTour Ronde van Drenthe. Młoda kolarka jest aktualną mistrzynią swojego kraju w wyścigu ze startu wspólnego.

Charlotte Kool to z kolei 23-letnia Holenderka, o której było niedawno głośno za sprawą jej zwycięstwa w GP Eco-Struct. Nie był to jednak jej pierwszy sukces – przed rokiem, jeszcze w barwach NXTG Racing, wygrała sprinterski odcinek Baloise Ladies Tour, gdzie jej wyższość musiały uznać m.in. Elisa Balsamo i Barbara Guarischi.

Pfeiffer Georgi podpisała kontrakt ważny do końca 2025 roku, o sezon krócej, na ten moment, z Team DSM związała się jej koleżanka, czyli Charlotte Kool. Wypowiedzi zawodniczek znajdą Państwo w poniższym linku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments