fot. Team Felbermayr Simplon Wels

Pod znakiem wygranej Bartosza Rudyka w 13. Patrichinger Rundstreckenrennen, zwycięstw etapowych Weroniki Wąsaty podczas TMP Jugendtour czy solidnej postawy polskich kolarzy podczas Pucharu Czech upłynął ten weekend.

Ekipa Santic-Wibatech, której barwy reprezentuje w tym sezonie czwórka Polaków, stanęła na starcie domowego dla swojego sponsora wyścigu 13. Patrichinger Rundstreckenrennen. W stawce oprócz niemiecko-polskiej formacji zobaczyliśmy m.in. kolarzy ekip kontynentalnych Team Felbermayr Simplon Wels, Hrinkow Advarics czy Yoeleo Test Team p/b 4Mind. Po pewną wygraną w sprincie sięgnął Bartosz Rudyk, za plecami którego na mecie zameldował się utalentowany Florian Gamper. WYNIKI

Reprezentacja Polski juniorek młodszych także rywalizowała na terenie Niemiec. W TMP Jugendtour 3. miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Weronika Wąsaty, po drodze wygrywając prolog i 2 etapy. Brawa dla młodej zawodniczki Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów, jak i całej naszej reprezentacji.

Niestety nie można przekazać dobrego meldunku z Pucharu Czech. Choć bardzo aktywnie jechali tam reprezentanci polskich ekip to niestety zmagania w Škoda Cup – Kyjovské Slovácko zakończone przedwcześnie z powodu groźnego wypadku na trasie z udziałem kolarza i samochodu. Wcześniej w relacji tekstowej wyraźnie było widać m.in. koszulkę Voster ATS Team za sprawą ataków Jakuba Muriasa czy drużynę HRE Mazowsze Serce Polski, która to jak zawsze próbowała kontrolować zdarzenia w grupie. Pogłoski mówią, że poszkodowanym kolarzem jest Marco Friedrich z Team Felbermayr – Simplon Wels.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments