Fot. Ineos Grenadiers

Drużyna Movistar przymierza się do podpisania nowych kontraktów, mając na uwadze fakt, że po tym sezonie karierę zakończy długoletni filar składu z Nawary Alejandro Valverde. Na liście życzeń znajdują się między innymi mistrz olimpijski Richard Carapaz oraz aktualny lider Giro d’Italia Juanpe López. 

Nie da się ukryć, że Movistar będzie musiał od 2023 roku przejść rekonstrukcję. W związku z tym Eusebio Unzué i spółka pracują zarówno nad odnowieniem trwających już kontraktów, ale także nad pozyskaniem nowych zawodników.

Hiszpanie chcieliby, aby został z nimi Enric Mas, dwa razy drugi na Vuelcie czy piąty w Tour de France. Ponadto, jak donosi włoski dziennikarz „La Gazzetty” Ciro Sconamiglio – na liście życzeń znajdują się między innymi: Carlos Rodriguez, Juan Ayuso oraz Richard Carapaz, który w barwach składu telefonicznych wygrał Corsa Rosa.

Warto jednak zauważyć, że mimo zainteresowania Carlosem Rodriguezem jego pozyskanie mogłoby się odbyć dopiero na sezon 2024, ponieważ do końca 2023 roku ma on ważny kontrakt z INEOS Grenadiers. A jeśli tak, to Movistar będzie musiał również zatroszczyć się o podpisanie nowej umowy sponsorskiej, która – jak na razie – obowiązuje do końca przyszłego roku.

Ciekawy jest również potencjalny powrót Richarda Carapaza, który nie odnowił jeszcze kontraktu z „Grenadierami” i deklarował ostatnio, że jest otwarty na propozycje.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments