fot. HRE Mazowsze Serce Polski

Województwo Mazowieckie ostatni raz gościło Szosowe Mistrzostwa Polski w 1919 roku, w tym sezonie, po 102-letniej przerwie walka o tytuły mistrzowskie wraca do serca Polski. Gospodarzem czempionatu będzie Nowy Dwór Mazowiecki.

Nowy Dwór Mazowiecki, Pomiechówek oraz Leoncin będą gościć najlepszych kolarzy szosowych w naszym kraju, w terminie 22-26 czerwca bieżącego roku. W programie mistrzostw jest jazda indywidualnej na czas oraz wyścig ze startu wspólnego. Dodatkowo organizatorzy przewidują rywalizację tandemów.

“To będzie wspaniała impreza, województwo mazowieckie ma ogromne tradycje kolarskie i zasługuje na Szosowe Mistrzostwa Polski zorganizowane na najwyższym poziomie. Jazda indywidualna na czas rozgrywana będzie w samym sercu Puszczy Kampinoskiej, czyli Leoncinie, wyścig ze startu wspólnego rozpocznie i zakończy się w Nowym Dworze Mazowieckiem, a kolarze po drodze będą rywalizować na malowniczej rundzie w Pomiechówku. Zapraszamy serdecznie kibiców, bo zapowiada się wielkie kolarskie święto!”

— deklarował dyrektor mistrzostw, Dariusz Banaszek.

“Jesteśmy po rozmowach z naszymi najlepszymi kolarzami, na co dzień ścigającymi się w WorldTourze, w ostatnich latach nie było ich na mistrzostwach Polski, ale w tym roku deklarują swój start. Oczywiście, pozostało jeszcze niespełna dwa miesiące do mistrzostw, ale liczymy na to, że na starcie staną wszyscy najlepsi kolarze w Polsce”

— dodał Banaszek.

W ubiegłym roku krajowy czempionat rozgrywany w Kartuzach padł łupem Macieja Bodnara i Karoliny Karasiewicz w jeździe indywidualnej na czas oraz Macieja Paterskiego i ponownie Karasiewicz w wyścigu ze startu wspólnego.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Weronika
Weronika

Będzie płasko jak stół, więc nuda gwarantowana 🙁