fot. UAE Team Emirates / bettiniphoto

Juan Ayuso (UAE Team Emirates) zajął doskonałą 4. lokatę w klasyfikacji generalnej wyścigu Tour de Romandie. Dla 19-letniego kolarza była to dopiero druga impreza etapowa najwyższej rangi World Tour, w debiucie podczas Volta Ciclista a Catalunya zajął, równie imponującą, 5. pozycję. 

Młody Hiszpan na kończącej rywalizację górskiej jeździe na czas zanotował 8. czas, przegrywając o 1 minutę i 25 sekund z Aleksandrem Vlasovem (BORA – hansgrohe), finalnie dało mu to 4. miejsce w „generalce” oraz triumf w klasyfikacji młodzieżowej. Oto jak o swoich dokonaniach wypowiadał się sam zainteresowany:

Bardzo cierpiałem w końcówce, to była trudna czasówka. Patrząc na ten tydzień jako całość to naprawdę mogę być z siebie całkiem zadowolony. Jeszcze tydzień wcześniej dochodziłem do siebie po chorobie, więc mój poziom był satysfakcjonujący. Daje mi to także wiele pewności siebie na przyszłość. Do tej pory mój sezon jest udany, kontynuuje swój progres, startuje w dużych wyścigach, gdzie zbieram wartościowe doświadczenie. Chce dalej się uczyć i stawać coraz silniejszym.

Dalsze plany startowe Juana Ayuso obejmują między innymi udział w Critérium du Dauphiné, wiemy także, że 19-latek nie stanie w tym roku na linii startu żadnego z Wielkich Tourów.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments