fot. Alpecin-Fenix

Tim Merlier (Alpecin-Fenix), który podczas wyścigu Paryż-Roubaix doznał kontuzji łokcia, nie będzie mógł wystartować w Giro d’Italia. 

Merlier w wyniku jednej z kraks podczas „Piekła Północy” doznał kontuzji łokcia, w którym zrobiła się dosłownie dziura. Do kraksy doszło w momencie, gdy Belg próbował ominąć innego kolarza, który z kolei chciał ominąć dziurę. Wszystko działo się na sektorze bruku Gruson. Początkowo myślał, że da radę wykurować się do Grande Partenza, ale ostatecznie wraz ze sztabem medycznym drużyny Alpecin-Fenix podjął decyzję, że rezygnuje.

– W sobotę pojechałem na dwugodzinną przejażdżkę, a w niedzielę poszedłem na trzy i pół godziny. Czułem się dobrze, ale gdy w poniedziałek wracałem w deszczu, to zesztywniałem z zimna. Nie mogłem nawet ubrać kurtki przeciwdeszczowej. Po konsultacji z doktorem Pieterjanem Debbaut, podjęliśmy taką, a nie inną decyzję

– powiedział Merlier portalowi Wielerflits.

Przypomnijmy, że Merlier w ubiegłorocznym wyścigu Giro d’Italia wygrał drugi etap. Tym razem miał dzielić rolę lidera drużyny razem z Mathieu van der Poelem. Oprócz kontuzji łokcia kolarz Alpecin-Fenix mówił o tym, że i tak nie znajdował się w takiej formie, w jakiej chciałby. W związku z tym nie robi tragedii z absencji we Włoszech i będzie starał się przygotować do Tour de France.

– Bez zgrupowania wysokościowego i z efektami kontuzji i tak nie wykorzystałbym na Giro stu procent swojego potencjału. Do końca tego tygodnia brałem antybiotyki. W niedzielę wieczorem [kiedy Merlier miał operację łokcia] byłem poddany narkozie. Ale jest jak jest. To nie jest koniec świata. Teraz muszę przewrócić kartkę i przygotować się do mistrzostw Belgii. Potem być może – jeśli drużyna mnie powoła – wystartuję w Tourze

– kontynuował Tim Merlier.

Dziennikarze zapytali również Belga, czy prawdą jest zainteresowanie ze strony drużyny Quick-Step Alpha Vinyl, o którym powiedział ostatnio Patrick Lefevere w wywiadzie dla gazety „La Derniere Heure”. Merlier nie zaprzeczył, ale szczegóły pozostawił swoim agentom.

Jak dotychczas w tym sezonie Merlierowi udało się skompletować trzy zwycięstwa – na drugim etapie w Tirreno-Adriatico, w Danilith Nokere Koerse oraz w Minerva Classic-Brugge De Panne.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments