fot. © Team DSM | Patrick Brunt | Keep Challenging

Już za 1,5 tygodnia pierwszy Wielki Tour sezonu 2022. 6 maja w Budapeszcie rozpocznie się Giro d’Italia, a pierwsza z ekip ogłosiła swój 8-osobowy skład na włoską imprezę. Na czele Team DSM znajdzie się Romain Bardet, a sprinterem numer 1 powinien być Alberto Dainese.

Giro d’Italia rozpocznie się na Węgrzech, gdzie na zawodników czekają ekscytujące trzy dni ścigania – począwszy od pagórkowatego odcinka z finiszem na szczycie małego wzgórza, poprzez krótką, ale intensywną jazdę na czas i etap dedykowany sprinterom. Następnie zawodnicy polecą do Włoch, na południe kraju, gdzie peleton stanie w obliczu wybuchowego finału odcinka z metą na szczycie Etny, który ustawi klasyfikację generalną nim wyścig ruszy na północ. Brutalnie strome, wyczerpujące podjazdy, średniogórskie etapy, które zachęcają do ataków i jazda na czas na koniec stworzą piękne trzy tygodnie widowiska. Team DSM miał przed rokiem kolarza w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej, często meldował się na podium poszczególnych etapów, zatem teraz zespół po raz kolejny wyruszy na wyścig w poszukiwaniu dobrych wyników.

Nie możemy się doczekać kolejnego Giro d’Italia i ruszamy na wyścig z dobrze zbalansowanym zespołem, w którym możemy walczyć w każdym terenie. Naszym głównym celem będzie klasyfikacja generalna z Romainem Bardetem jako naszym liderem, a mamy zawodników w świetnej formie, którzy mogą mu w tym pomóc. Obozy zespołowe, treningi wysokogórskie i solidne przygotowanie do wyścigów łączą silny, zmotywowany i zaangażowany zespół. Poza tym pojedziemy na sprinty z Alberto i Ceesem, którzy razem stanowią poważną siłę w peletonie, którą będziemy chcieli wykorzystać w wyścigu. Jesteśmy w pełni skupieni i gotowi do walki od pierwszego dnia, w którym już teraz możemy spodziewać się emocjonującej i ciekawej akcji w peletonie. Morale w zespole jest dobre i wszyscy jesteśmy bardzo zmotywowani, aby dać z siebie wszystko i zaprezentować naszą koszulkę Team DSM we Włoszech i przywieść do domu najlepsze wyniki

— opowiedział u progu Giro d’Italia Matt Winston, trener Team DSM.

Pełny skład Team DSM na Giro d’Italia 2022:
Thymen Arensman, Romain Bardet, Cees Bol, Romain Combaud, Alberto Dainese, Nico Denz, Chris Hamilton, Martijn Tusveld

https://twitter.com/TeamDSM/status/1517541238227890181

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments