ASO / Aurelien Vialatte

Zwycięzca dwóch edycji wyścigu Tour de France Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) stoi przed ostatnimi dwoma startami przed dłuższą przerwą – będą to wyścigi Walońska Strzała i Liège-Bastogne-Liège.

Kończy się powoli wiosenna kampania w wykonaniu 23-latka. Kończy, ale dwa najbliższe starty w ardeńskich klasykach będą dla niego oraz dla drużyny UAE Team Emirates bardzo ważne. W monumencie Liège-Bastogne-Liège wystartuje bowiem z numerem jeden na plecach.

– Przyjeżdżamy na ardeńskie klasyki ze wspaniałymi wspomnieniami z ubiegłego roku. To czas, na który spoglądam z wielkim sentymentem. Odniesienie zwycięstwa w Liège było jak spełnienie marzenia. Mam dobrą relację z tym wyścigiem

– deklaruje Tadej Pogačar.

Po wyścigu Ronde van Vlaanderen Pogačar dokonał rekonesansu trasy brukowanych sektorów tegorocznej edycji Tour de France. Później wrócił na kilka dni do domu, gdzie odpoczywał i spokojnie trenował.

– Następnego dnia po wyścigu Ronde van Vlaanderen zrobiłem rekonesans brukowanych sektorów, które znajdują się na trasie tegorocznego Tour de France. Było to ekscytujące doświadczenie. Są dość ciężkie, ale dobrze jest poznać je przed Tourem. Później miałem kilka dni przerwy. Od wyścigu UAE Tour ścigałem się całkiem sporo, dlatego miło było wrócić na kilka dni do domu i potrenować normalnie

– powiedział.

Drużyna UAE Team Emirates wystartuje w Strzale i Liège w mocnym składzie. Będą w nim między innymi były zwycięzca La Fleche Wallonne Marc Hirschi oraz specjalizujący się w tego typu próbach Diego Ulissi.

– Mamy bardzo dynamiczny skład na te wyścigi. Jestem w dobrej formie, więc wszystko powinno pójść dobrze, ale cała drużyna jest mocna, więc będziemy mogli skorzystać z wielu opcji. To zawsze jest przewaga

– dodał na zakończenie Tadej Pogačar.

Do czerwcowego wyścigu Tour of Slovenia lider drużyny UAE Team Emirates nie będzie się ścigał. W jego kalendarzu oprócz Wielkiej Pętli znajduje się również Vuelta a España.

Skład drużyny UAE Team Emirates na Walońską Strzałę: 

Juan Ayuso (Spa)
Marc Hirschi (Swi)
Vegard Stake Laengen (Nor)
Tadej Pogačar (Slo)
Jan Polanc (Slo)
Marc Soler (Spa)
Diego Ulissi (Ita)

Skład drużyny UAE Team Emirates na Liège-Bastogne-Liège: 

George Bennett (NZ)
Marc Hirschi (Swi)
Vegard Stake Laengen (Nor)
Tadej Pogačar (Slo)
Jan Polanc (Slo)
Marc Soler (Spa)
Diego Ulissi (Ita)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments