Foto: Movistar Team

Alejandro Valverde u mężczyzn i Annemiek van Vleuten wśród kobiet staną na czele hiszpańskiej drużyny podczas La Flèche Wallonne.

„Walońska Strzała” zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn zostanie rozegrana w środę. Panie będą miały do pokonania 133 kilometry, a panowie zmierzą się z dystansem ponad 202 kilometrów. Tradycyjnie wszystko rozstrzygnie się na Mur de Huy, czyli 1300 metrowym podjeździe o średnim nachyleniu 9,1 %, a maksymalnym sięgającym do 19 %.

W męskim składzie Movistaru liderem będzie Alejandro Valverde. To jedyny kolarz, który w tym sezonie zaliczał triumfy dla hiszpańskiej drużyny. „Walońską Strzałę” wygrywał pięciokrotnie, w tym cztery razy z rzędu w latach 2014-2017. Oprócz niego w wyścigu wystartują: Gorka Izagirre, Enric Mas, Gregor Muhlberger, Lluis Guillermo Mas, Oier Lazkano i Carlos Verona.

Dla Annemiek van Vleuten tegoroczny występ podczas La Flèche Wallonne będzie jej 11 próbą wygrania tego wyścigu. Do tej pory dwukrotnie plasowała się na drugiej pozycji. Głównie przez to, że dominatorką w ostatnich latach była Anna van der Breggen, która siedem razy z rzędu! Holenderka skończyła karierę, więc jej koleżanka z reprezentacji staje przed wielką szansą. Pomóc w tym jej mają: Arlenis Sierra, Paula Andrea Patiño, Sara Martín, Katrine Aalerud i Jelena Erić.

 

Poprzedni artykułTour de Yorkshire wróci do kalendarza UCI?
Następny artykułActivejet partnerem Gran Fondo Series!
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments